„V době, kdy ceny stoupají a peněz na hadříky ubývá, je swapování, jak se výměně říká, skvělý způsob, jak si udělat radost,“ podotkla Gabriela, když z auta vytahovala obří pytel věšáků. Při přípravě swapu, které pořádá v různých městech kraje, se matka dvou dětí pořádně zapotí.

Pronajmout prostory, rozeslat pozvánky, připravit stojany na oblečení. „Věci, které zůstanou, přešívám na nové. Košile se mění na šaty, dvě mikiny v jednu, na dírku našiji aplikaci nebo kousek obarvím a originál je na světě,“ dodala Gabriela. Swapování začíná být minimálně tak populární jako tradiční burzy oblečení. Rozdíl je právě v tom, že při swapu se vyměňuje, na burze prodává.

Za "kilo" i za dvě

V podstatě ale platí, že na swap se mají přinést věci v takovém stavu, že by se klidně daly darovat nejlepší kamarádce. Kdo přinese něco na výměnu, zaplatí stovku, kdo dorazí s prázdnou, uhradí stovky dvě. Všichni si pak mohou vzít věcí, kolik chtějí.

Přátelskému prostředí, kde si lidé nejen udělají radost, ale i povykládají u kávy, se nevyhýbá ani opačné pohlaví. „Jednou mě zaujal muž, který si vybíral u dámských stojanů. Ukázala jsem mu, že pánské je na druhé straně. Překvapil mě. Odvětil, že ví, ale že vybírá pro svoji ženu,“ zmínila Gabka.

Není bunda jako bunda

Jelikož se swapy často konají v prostorách restaurace, dojde občas ke komickým situacím. Lidé v zápalu výběru doputují i k věšákům, kde visí kabáty a bundy příchozích.

„Byl se mnou manžel a pak jsme si všimli, jak si pán se zaujetím zkouší jeho bundu,“ smála se swaperka Lucie.

VIDEO: Jaké spodní prádlo patří pod bílé oblečení? Nenechte se zmást, bílé to není!

Video
Video se připravuje ...

Jaké spodní prádlo patří pod bílé oblečení? Nenechte se zmást, bílé to není! Videohub

Fotogalerie
11 fotografií