Loni v dubnu Jaroslav nasedl silně opilý do tramvaje a projížděl Ostravou. Zkontrolovat ho chtěli asistenti přepravy, těm ale odmítl ukázat jízdenku a navíc je začal i velmi sprostě urážet. A nezůstal jen u toho.

Když se asistentům konečně zdařilo Jaroslava z tramvaje vyhodit, začal do ní bít zlostně pěstmi a kopat. To nevydrželi strážníci, kteří asistenty přepravy doprovázeli. Vyšli běsnícího opilce umravnit.

Jenže ho to rozzuřilo natolik, že začal chrlit další sprostoty. Strážníky začal navíc napadat. Léčení jednoho si dokonce vyžádalo měsíc a půl!  

Fízl si to udělal sám

U soudu se Jaroslav hájil, že prý útoku nebyl schopen. „Měl jsem v sobě přes tři promile. Jak bych mohl někoho napadnout? Měl nějaký mindrák, ten fízl, chtěl se před asistenty vytáhnout, jaké že má velké pravomoci. Zranění si udělal sám, měl na mě jen zlost,“ uvedl Jaroslav. Zkouška na alkohol u něj skutečně po útoku ukázala 3,33 promile.

Video
délka: 00:47.21

Jaroslav N. (39) z Ostravy zranil strážníka, který se mu na zastávce tramvaje snažil zabránit ve výtržnictví. Karel Janeček, Blesk

Incident však zaznamenaly všechny kamery, které měli asistenti i strážníci na svých tělech připevněny. Přitížila mu i předchozí odsouzení, v době útoku byl navíc ještě v podmínce. Soud ho potrestal dvěma roky. Na místě se proti rozsudku odvolal.