„Klienti Znojemské tepelné společnosti budou mít o 13,5 procent nižší cenu tepla. Od 1. dubna bude cena za gigajoule tepla 1 290 korun. Dosud to bylo 1490 korun," sdělil mluvčí radnice Pavel Kovařík.

„Jsem ráda, že jsme mohli díky příznivému vývoji cen plynu přikročit ke snížení ceny tepla klientům Znojemské tepelné dříve, než jsme předpokládali. Současně se nám tím potvrdilo, že nakupovat plyn na komoditní burze formou spotové ceny bylo správné rozhodnutí,“ dodala Znojma Ivana Solařová (ANO).

Budou jednat

Jednatel Znojemské tepelné společnosti Květoslav Svoboda potvrdil, že informaci o snížení ceny tepla v úterý firma rozeslala předsedům společenství vlastníků bytových jednotek (SVJ), které od tepelné odebírají teplo.

„S předsedy SVJ teď budeme po jednom řešit podrobnosti a případné snížení záloh pro jednotlivé domy. Od toho se pak bude odvíjet i případné snížení záloh koncovým odběratelům, tedy domácnostem,“ upřesnil Svoboda.

Levnější teplo mají i v Břeclavi, kde začátkem zimy navýšili cenu z 628 Kč za gigajoule na 3 030 Kč. Od ledna tam ale "spadla" cena na 1 483 za gigajoule.

VIDEO: Malé věci, které dělají velké úspory. Jak uspořit v domácnosti.

Video
Odemknout video

Malé věci, které dělají velké úspory. Jak uspořit v domácnosti Videohub