Poznat, že nejde o práci kameníků, ale o živé bytosti, bylo složité. Sochy stály dlouho bez hnutí. Někteří i hodiny! Výjimkou byla řecká umělkyně, představitelka páva. Pohybem i vydávanými zvuky se hned prozradila.


Naopak hlava Portugalce Antonia Santose byla jak vytesaná. „Pokořil už šest světových rekordů. Podle Guinnesovy knihy vydržel 20 hodin 11 minut a 36 sekund bez jediného pohybu,“ vysvětlila jeho věrohodnost ředitelka zámku Eva Oubělická.
Video
délka: 00:47.70
Video se připravuje ...

U zámku ve Slavkově u Brna se objevilo přes třicet živých soch, jen pávice se viditelně hýbala. Hynek Zdeněk

Festival živých soch Ve Slavkově se konal poprvé. Organizátoři čekali návštěvnost kolem pěti tisíc návštěvníků. Dorazilo jich ale nakonec mnohem více, asi osm tisíc. Převažovali rodiny s dětmi.


Místo mezi živými sochami zaujali profesionálové z Řecka, Holandska, Izraele, Belgie, Španělska a Portugalska. Početné zastoupení měla i Česká republika. Celkově se u slavkovského zámku objevilo 32 dočasných soch.

Současně se živými sochami se u zámku konala soutěž v bodyartu (malování na lidské tělo). Dvanáct profesionálních soutěžících a studentky Střední průmyslové a umělecké školy v Hodoníně mělo na vytvoření díla šest hodin.

Fotogalerie
22 fotografií