„Odpolední špička už by měla být klidnější, protože cestující už nebudou překvapeni a budou vědět, kudy jede jejich spoj. Kdo bude potřebovat radu, dostane ji od informátorů, kteří jsou na nástupištích od brzkého rána až do večera,“ doufá mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Vytrhají pražce

Obě koleje blíže k obchodnímu domu Letmo bylo potřeba po mnoha letech provozu opravit. Dělníci vytrhají dřevěné pražce a místo toho uloží koleje na betonové panely.

S prací začali v sobotu a mají ji dokončit nejpozději tento týden v neděli. Na jaře se již opravovaly dvě koleje blíže nádražní budově, takže na řadu let by měl být prostor před nádražím bez problémů průjezdný.

Změněné trasy

Kvůli opravám bylo nutné změnit trasy pěti linek. Nejvytíženější linka 1 jezdí z Nových sadů na Moravské náměstí odklonem přes náměstí Svobody, a vynechává tak zastávku Malinovského náměstí a naopak obsluhuje zastávky Náměstí Svobody a Zelný trh.

Linku 2 dopravní podnik rozdělil na dvě části a provázal s linkou 9. Tramvaj přijíždí z Modřic na zastávku hlavní nádraží v Masarykově ulici a odtud pokračuje jako linka 9 na Lesnou. Z opačné strany ze Staré osady přijíždí tramvaj linky 2 na hlavní nádraží na zastávku u viaduktu a pokračuje jako linka 9 do Juliánova.

Linka 4 jede obousměrně odklonem mezi Českou a Malinovského náměstím a Rooseveltovou ulicí. Linka 7 jezdí pouze mezi Lesnou a Malinovského náměstím a nepokračuje do Bohunic.

Změna i v noci

Noční autobusy, které mají zastávku na dvou opravovaných kolejích, zastavují pro výstup ještě před nástupišti a po odjezdu všech autobusů ještě zastavují pro nástup na třetí a čtvrté koleji blíže nádraží. „Během první výlukové noci to bylo komplikovanější, ale další už to bylo bez větších problémů,“ poznamenala Tomaštíková.

VIDEO: Brno postavilo zastávky MHD v centru naopak, prý aby lidé nevbíhali pod auta.

Video
délka: 00:11.55

Brno postavilo zastávky MHD v centru naopak, prý aby lidé nevbíhali pod auta Jiří Nováček

Fotogalerie
10 fotografií