Moderní simulační pracoviště napodobující skutečnou nemocnici, včetně třeba makety sanitky, bude v bohunickém kampusu. „První studenti se v nové budově budou učit pravděpodobně od akademického roku 2020/2021,“ řekla mluvčí univerzity Tereza Fojtová.

Simulační pracoviště Lékařské fakulty Masarykovy univerzity bude v Česku unikátem. Nízkoenergetická pětipatrová budova napodobí reálné nemocniční prostředí včetně urgentního příjmu s plně vybavenou maketou sanitky, operačních sálů, jednotky intenzivní péče a standardních nemocničních pokojů.

Vše bude jako doopravdy

V jednotlivých místnostech budou výukové modely, trenažéry a simulátory napodobujícími skutečné situace, v nichž se lékaři mohou ocitnout. Bude v nich také technika, která umožní pořizovat záznamy probíhajících simulací, takže je pak vyučující mohou se studenty analyzovat a vyhodnocovat.

„Celý projekt zásadním způsobem ovlivní současnou i budoucí výuku lékařských studijních programů,“ uvedl ředitel nového pracoviště Petr Štourač.

„Díky novým výukovým metodám a změnám v pojetí klinických stáží se Lékařská fakulta Masarykovy univerzity stane jedinečným centrem lékařského vzdělávání nejen v rámci České republiky, ale i v celém středoevropském prostoru,“ dodal děkan lékařské fakulty Martin Bareš. Simulační pracoviště bude stát nedaleko novostavby jihomoravských záchranářů a poblíž Fakultní nemocnice Brno.

VIDEO: Youtuberce našli nádor na mozku, celou operaci natočila a uveřejnila.

Video
délka: 03:22

Youtuberce našli nádor na mozku, celou operaci natočila a uveřejnila. YouTube/CourtElizz1