Hnutí Slušní lidé, které se profiluje jako protiváha k radničnímu hnutí Žít Brno, použilo v politickém boji starší Hollanovu fotografii. Současný náměstek primátora pro dopravu na ní hraje nahý na fujaru v divadelním představení. Politik je totiž vystudovaným muzikologem.

Slušní lidé: Hollan může za kolaps dopravy

Slušní lidé zároveň tvrdí, že náměstek Hollan je nekompetentní a je jednoznačným politickým viníkem kolapsu brněnské automobilové dopravy.

„Téma dopravy se snaží odkopnout. Tak proto někdo musí říci: Hollan je nahý! Nahý ve své neschopnosti řešit problémy města. Nahý ve své nekompetentnosti,“ napsali Slušní lidé na svém facebookovém profilu.

První plachta zavěšená na lávce na Kolišti vybízí automobilisty, aby si telefonovali pro dopravní informace na Hollanovo telefonní číslo.

Židenická plachta ironicky automobilistům v ucpané Gajdošově ulici zvěstuje, že „k plynulé jízdě vám dnes hraje sám náměstek pro dopravu Matěj Hollan“.

Hollan čin svých odpůrců vítá

„Víte, jsem za takovou reakci rád. Právě od téhle party mi to přijde jako pochvala, že dělám věci dobře,“ řekl Blesku Hollan. „Mnohem víc by mne vyděsilo, pokud by mi Slušní lidé vyjadřovali podporu. Tak jako ji třeba vyjadřují jiným komunálním brněnským politikům, třeba z ODS nebo KSČM,“ dodal Hollan. Zda své politické odpůrce zažaluje na ochranu osobnosti, nezmínil.

Plakáty Slušných lidí se zabývá městská policie. „Pro podezření z přestupku předáme případ přestupkovým komisím města,“ uvedl strážník Jakub Ghanem.

Co Slušní lidé Hollanovi vzkazují?

Slušní lidé jdou ve svém prohlášení tvrdě proti náměstkovi. „Matěji, dělej něco pro město, nebo běž foukat na fujaru jako dřív!“ vzkazují magistrátnímu politikovi.

Sami připouštějí, že jejich kampaň může být za hranou. „Ano, je to extrém. Ale v době, kdy lidé už vůči aférám a ostudám vedení města otupěli, je potřeba přitáhnout jejich pozornost. Třeba i nadživotním Hollanem,“ tvrdí hnutí Slušní lidé.

„Osobní styl do politiky v Brně vneslo právě Hollanovo Žít Brno. Roman Onderka by mohl vyprávět,“ dodávají Slušní lidé s poukazem, že Žít Brno se při komunálních volbách před třemi lety vyprofilovalo právě veřejným zesměšňováním a ostrou kritikou takřka každého kroku tehdejšího primátora za ČSSD.

Fotogalerie
6 fotografií