Brněnští filharmonici zvolili naprosto unikátní formu zviditelnění svého tělesa stejně jako svého budoucího sídla – Sálu pro Brno. „Přišlo nám to originální a zajímavé. Takže jsme nacvičili a zahráli v základech budoucího hudebního svatostánku slavnou Ježkovu skladbu. Je to navíc premiéra, která se i s ohledem na pokračující výstavbu komplexu už nebude opakovat,“ svěřila Blesku ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

Video
Video se připravuje ...

Jeřáb zvolna posílá do stavební jámy klavír, na kterému Igor Ardašev společně s dalšími filharmoniky zahraje Ježkovu skladbu Bugatti step. Zdeněk Matyáš

Klavír pro sólistu Igora Ardaševa snesl do jámy už dopoledne obří jeřáb. Hudebníci museli z bezpečnostních důvodů obléci reflexní vesty a na hlavu si dát helmu. „Je to neopakovatelné. V podobných podmínkách jsem ještě nehrál,“ usmíval se Ardašev.

První potlesk pro filharmoniky v novém domově

V práci na chvíli ustali i dělníci, utichl rachot stavebních strojů. Slavnou skladbu v podání brněnských filharmoniků poté zaznamenaly kamery. A desítky chodců procházející kolem obří jámy přidaly poté potlesk. První, který hudebníci ve svém budoucím »domově« zažili.

Video
Video se připravuje ...

Brněnští filharmonici zahráli slavnou Ježkovu skladbu v základech svého budoucího sídla, Sálu pro Brno. Zdeněk Matyáš

Komplex přivítá milovníky vážné hudby v roce 2020

Sál pro Brno na rohu Veselé a Besední ulice nabídne po dokončení 1250 míst. Aktuálně probíhá první etapa, která zahrnuje výstavbu podzemních garáží s dokončením letos v prosinci. Poté započne výstavba samotného hudebního komplexu, na který mezinárodně proslulé hudební těleso čeká od svého vzniku v roce 1956. Objekt, který si vyžádá investici 1,2 miliardy korun, by měl první milovníky vážné hudby přivítat v roce 2020.

Fotogalerie
23 fotografií