Lukášek utonul při ukázce windsurfingu v úterý na přehradě Nové Mlýny u Pasohlávek na Brněnsku. Neštěstí se stalo v době výuky volitelného kurzu fakulty sportovních studií. Jeho účastníci byli na břehu. Fakulta pak kurz předčasně ukončila.

Podle vyjádření univerzity spadl pedagog do vody bez cizího zavinění. „Přestože byly bezprostředně po jeho pádu zahájeny všechny záchranné kroky a okamžitě přivolány záchranné složky, utonulého pedagoga se nepodařilo zachránit,“ popsala mluvčí školy Tereza Fojtová.

Událostí se zabývá policie, univerzita jí podle mluvčí poskytuje součinnost. „Mohu potvrdit, že policie vyšetřuje událost, při které v úterý odpoledne utonul osmapadesátiletý muž,“ řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Pitva by nyní měla prokázat, zda do vody nespadl například kvůli nějaké zdravotní indispozici.

Miloš Lukášek byl odborným asistentem fakulty sportovních studií. Působil na katedře atletiky, plavání a sportů v přírodě. Mezi studenty byl velmi oblíbený, a pro školu to tak je obrovská ztráta.

Univerzita Lukáškovo úmrtí oznámila na svých stránkách.

Fotogalerie
2 fotografie