„Jedná se o způsob, jak lidem zpříjemnit léto v Brně v době, kdy lze očekávat, že mnoho lidí letos na zahraniční dovolenou nevycestuje a budou tak zůstávat ve městě,“ myslí si Anna Dudková z brněnského magistrátu.

K dispozici tu je deset stolů na stolní tenis, tři hřiště na basketbal, dvě pro streetball i šest stolů na teqball, což je kombinace fotbalu a stolního tenisu, při kterém se míč dopravuje přes speciální oblý stůl pomocí nohou na protihráčovu stranu.

„Zvláště v poslední době se stává stále populárnějším sportem. Hraje se na speciálním prohnutém stole,“ vysvětluje Dudková.

Sportoviště je otevřené až do konce prázdnin, vstup je sedmou bránou a navíc zdarma.

Video
délka: 00:23.32

Dvě nová sportoviště v Brně: Nemůžeme letos fandit olympionikům, ale potrápíme své svalstvo. Markéta Malá

Sport i v Králově Poli

Další sportoviště vyroste v Králově Poli v prostorách zdejšího kluziště a otevřeného hřiště vedle sportovní haly Vodova. Bude volně přístupné od 7. června do konce srpna každý den od 9 do 20 hodin.

K dispozici tu jsou dvě volejbalová hřiště, jednu plochu pro florbal, skatepark, překážky, opičí dráhu i místo pro atletiku.

 

Hokejky a mince zdarma

Půjčení vybavení v podobě míčů a hokejek bude zajištěno také zdarma, připraveno je i občerstvení. „Jednotlivá sportoviště jsme koncipovali tak, aby oslovila milovníky tradičních her i těch moderních. Sportovní povyražení tu najde celá rodina,“ tvrdí generální ředitel společnosti STAREZ – SPORT Martin Mikš.

Fotogalerie
13 fotografií