Upíři, vlkodlaci a duše zemřelých nabývají na síle v den zimního slunovratu. Lidé se proti bájným stvořením musí chránit vlastním světlem,“ vysvětlil starou pověru ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek. Akce je součástí projektu Jihomoravský kraj fandí vědě.

Fotonový tunel bude 15 metrů dlouhý a průhledný. LED světla budou reagovat na autorskou hudbu. „Všechny objekty ve vesmíru, nás lidi nevyjímaje, vyzařují fotony. Nejlepší podívaná bude přímo v nitru tunelu. Pozorovat ho ale mohou návštěvníci z celého parku,upřesnil Dušek. Tunel bude přístupný bude od 17 do 22 hodin, a to zcela zdarma.

Vánoce na hvězdárně

O den později pořádá brněnské planetárium akci Vánoce na hvězdárně. Program je zaměřený na rodiny s dětmi a zahrnuje například dětské dílničky, projekci dětských pořadů nebo divadelní pohádky. Ukončí ho ohňostroj s názvem Vánoční komety doprovázený hudbou, který bude k vidění v parku na Kraví hoře.

„Nejlépe se lidé na Kraví horu dostanou autobusy linek x4 a 68. Dopravní podnik bude spoje posilovat, předpokládáme totiž velký zájem veřejnosti,“ řekl Ondřej Morávek z produkční společnosti Snip & Co.

Hvězdárna pak bude mít až do 25. prosince zavřeno. Od 26. prosince do konce roku mohou lidé přijít na akci Vesmírné Vánoce, na které planetárium promítne tři filmy: Se zvířátky o vesmíru, Tajemství gravitace - po stopách Alberta Einsteina a Hvězdný cirkus. Na Nový rok lidé mohou přijít na projekci pořadu Astronaut za zvýhodněné vstupné.

VIDEO: Brněnská hvězdárna nedávno otevřela největší 3D planetárium ve střední Evropě, nyní před Vánocemi připravila pro návštěvníky fotonový tunel.

Video
délka: 00:40

Brno otevřelo 3D planetárium, je největší ve střední Evropě Hynek Zdeněk, blesk.cz