„Dorazí například Boleslav Polívka, Jiří Pecha, Jiří Vyorálek a další,“ řekla mluvčí divadla Alžběta Nagyová.

Při oslavách Dne Husy se organizátoři rozhodli vrátit až ke kořenům. Program rozdělili mezi Dům umění, kde tehdy  ještě amatérský soubor začal působit v druhé polovině 60. let minulého století, a současné sídlo divadla v Domě pánů z Fanalu na Zelném trhu.

Oslavy začnou v 10 hodin v Domě umění, kde bude na jediný den k vidění výstava 18 262 dnů Husy. Na symbolických 50 panelech připomene 50 divadelních sezon i pět nejvýznamnějších režisérů od Zdeňka Pospíšila po Vladimíra Morávka, stejně jako všechny herce, dramaturgy, výtvarníky a muzikanty, kteří divadlo formovali.

Jaká bude budoucnost?

Budoucnost Husy na provázku po odchodu uměleckého šéfa Morávka a ředitele Centra experimentálního divadla Petra Oslzlého nastíní debata u kulatého stolu v Procházkově síni Domu umění. Začne v 16 hodin a je přístupná veřejnosti.

Druhá část oslav začne v současném sídle divadla ve 20 hodin. Vyprodaný vzpomínkový kabaret Panta Rei připravil režisér Břetislav Rychlík. Spolu s prvními herci divadla, jako byli František Hromada, Pavel Leicman, Vladimír Krátký nebo Jiří Pecha, zrekapituluje nejzásadnější okamžiky historie Husy na provázku.

Součástí večera bude také vyhlášení výsledků soutěže Báseň, co se zapíše. Divadlo ji vypsalo loni na podzim, vítěz získá celoroční volný vstup do Husy na provázku pro dvě osoby.

Závěrečnou tečkou večera bude společenské setkání přátel divadla v doprovodu kapely Meteor, se kterou si zazpívají někdejší provázkovské osobnosti, například Jiří Vyorálek, Robert Mikluš, Andrea Buršová, Eva Vrbková a další.

Fotogalerie
23 fotografií