Žena odešla jen na pár minut, ale i to lapkovi stačilo k akci. „Její vůz si vyhlédl zručný zloděj, který jej nejprve obhlédnul a potom zřejmě pomocí nějakého nástroje odemkl přes dveře zavazadlového prostoru,“ řekl policista David Chaloupka.

Řidičku prožila po návratu šok. Ze sedadla zmizela kožená taška s peněženkou a všechny její doklady. „Během chvilky si zloděj přišel na věci a peníze v hodnotě téměř osm tisíc korun. K jeho smůle však byla ve vykradeném autě i poměrně kvalitní palubní kamera,“ dodal mluvčí s tím, že případná svědectví přijmou policisté na lince 158.

Video
délka: 01:01.43
Video se připravuje ...

Maminka vedla děti do školy, zloděj jí vybral auto Policie ČR

Auto není trezor

Pro chmatáky jsou největším lákadlem jsou pro ně viditelně odložené kabelky, kufříky, notebooky či mobilní telefony nebo volně ponechané peníze. Pachatele může zaujmout i věc poměrně malé hodnoty, jako je třeba oblečení nebo nářadí.

Pro uschování cenných věcí není vhodný ani zavazadlový prostor, zvlášť pokud do něj cennosti z auta ukládáte viditelně třeba na parkovišti, u obchodních center a podobně. Někteří zloději bryskně využijí situace, kdy se od vozidla vzdálíte jen na několik minut, třeba při vykládání nákupu. I v těchto případech si auto vždy uzamkněte. Ve voze nenechávejte ani doklady,“ upozorňuje policejní preventistka Petra Ledabylová.

Fotogalerie
5 fotografií