Pondělí 30. ledna 2023
Svátek slaví Robin, zítra Marika
Oblačno, déšť se sněhem 1°C

Zloděj okradl stařenku (86) o úspory: Záchranář Marek pro ni během pár dnů vybral pětinásobek!

Autor: rix - 
25. ledna 2023
16:07

Dojemným gestem si získal srdce celých Pardubic záchranář Marek. Když se dověděl, že jednu ze stařenek ve městě zloděj okradl o úspory, neváhal ani minutu. Společně s policistou Jiřím a dalšími kamarády vybrali pro babičku 40 000 korun. 

Marek o celé situaci promluvil na sociální síti. „Babi otevřela peněženku, ve které měla skoro celý důchod,“ popisoval co nastalo, když k ní přistoupil muž, který jí nabízel parfém. 

Zloděj v tu chvíli využil momentu překvapení a nemohoucí stařenku praštil. Poté seniorce vytrhl peněženku z ruky a dal se na útěk. Šokovaná babička neměla šanci na chování agresora zareagovat. „Pro babi v 86 letech je toto naprosto zdrcující věc,“ vysvětlil záchranář s tím, že žena měla v peněžence 7 800 korun.

Seniorky se mu zželelo a společně s kamarádem policistou se rozhodli stařence pomoci. „Můj kámoš policajt mi to volal a ptal se, jestli bych jí nedokázal nějak pomoc,“ uvedl s tím, že se toho ihned chopil. Obvolal své kamarády a společně pro ženu vybrali 40 000 korun. 

Peníze stařence předal společně s pardubickými policisty. „Paradoxně ten zoufalec vlastně paní pomohl,“ poukázal záchranář na adresu zloděje. Váží si toho, že se na pomoc stařence spojilo tolik lidí. „Tohle je můj svět, nechte mě v něm prosím žít,“ dodal. 

Video  Zrádné počasí. Řidička dostala smyk, skončila v lese  - Policie ČR
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání