Spíše terminátora než malé dítě připomínala dívenka, která v pondělí 25. ledna krátce před 17. hodinou spěchala poblíž zastávky Körnerova. Nevšimla si přitom jedoucí tramvaje a vběhla jí přímo do cesty. Následoval drtivý náraz a po něm ještě tvrdý dopad na zem.

K dívce se hned seběhlo několik vyděšených lidí, včetně řidiče tramvaje. Nemohli uvěřit vlastním očím. Dívka se rychle stavěla na nohy.

Snad nic vážného

„Školačku jsme na místě ošetřili a preventivně převezli na další vyšetření do Dětské nemocnice. Vypadalo to, že neutrpěla žádné vážné zranění,“ uvedla mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

Video
délka: 00:08.25

Malá dívenka vběhla v Brně přímo pod tramvaj Milan Partyka

Určitě se tak ulevilo nejen rodičům a přihlížejícím, ale i řidiči tramvaje č. 2. „Řidič tramvaje se střetu snažil maximálně zabránit. Technicky ale nebylo možné zastavit tak, aby k srážce nedošlo. Bohužel tohle není první případ, kdy nám dítě bez rozhlížení vběhlo v bezprostřední blízkosti pod tramvaj,“ upozornila mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.


Jen o zhruba 150 metrů dál od pondělního místa nehody zemřel v listopadu 2019 po srážce tramvají Ervín (†21). Mladík tehdy obcházel staveniště, které zcela zablokovalo chodník. Lidé tak museli, chtě nechtě, přes vozovku. Případ není dodnes uzavřen.
Fotogalerie
7 fotografií