Strojvůdce vyvázl s deseti měsíci vězení s podmíněným odkladem na dva roky. Naopak dosáhl zrušení tříletého zákazu řídit železniční kolejové soupravy, který mu uložil Okresní soud ve Zlíně.

Můžu vyjádřit jen svoji velkou lítost nad tím, co se stalo, moc mne to mrzí,“ řekl před odvolacím senátem. Loni na podzim opět složil zkoušky strojvedoucího, postavila se za něj Federace strojvůdců i jeho zaměstnavatel České dráhy.

Soud: Zákaz není nutný

Odvolací senát konstatoval, že pod nehodu se kromě pochybení strojvůdce podepsala i činnost dispečera a fakt, že byl před jízdou vlaku upřednostněn jiný stroj. „Soud dospěl k závěru, že uložení trestu zákazu činnosti není nutné, bylo proto přistoupeno k jeho zrušení,“ uvedla soudkyně Hana Kleinová.

Nehoda se stala 4. prosince 2017. Sanitka tehdy odvezla do nemocnice těžce zraněnou průvodčí (45), oba strojvůdci vyvázli s lehkou újmou na zdraví. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

Dechová zkouška na alkohol byla u obou strojvůdců negativní. Na osobním vlaku  vznikla škoda 1,5 milionu, na posunovací soupravě půl milionu korun.

Vzpomínka na deset mrtvých

Předloňská nehoda oživila vzpomínky pamětníků na jinou událost na této trati s mnohem tragičtějším koncem. 28. dubna 1957 tady zahynulo 10 cestujících po srážce osobního motorového vlaku s vagonem naloženým kulatinou. Posunovači na nádraží v Brumově vagon špatně zabezpečili, ten se rozjel a narazil do motoráku vyjíždějícího z Bylnice.

VIDEO: Milionové škody a 37 zraněných: Vlak vykolejil a narazil do jiné soupravy.

Video
délka: 01:08.52

37 zraněných, milionové škody: Vlak vykolejil a narazil do jiné soupravy. Pavel Schuster, Jan Jedlička

Fotogalerie
10 fotografií