Na přejezdu se srazil autobus s vlakem. Pět cestujících v Srbsku přišlo o život

Srážka vlaku s autobusem v Srbsku: pět mrtvých, 30 zraněných  (Autor: INT)
Autor: ČTK, nkov - 
21. prosince 2018
13:45

Nejméně pět mrtvých a 30 zraněných si dnes ráno vyžádala srážka vlaku s autobusem na železničním přejezdu u jihosrbského města Niš. Klinické centrum v Niši podle televize RTS sdělilo, že lékaři bojují o život deseti vážně zraněných osob.

Nehoda se stala na nechráněném železničním přejezdu v obci Donje Medjurovo na předměstí Niše, z jejíhož nádraží souprava předtím vyjela. Náraz byl podle médií tak silný, že vyhodil vlak částečně z kolejí a autobus přerazil vejpůl.

RTS informovala, že autobus vezl středoškoláky. O život přišel na místě jeden ze studentů a dvě dospělé osoby. Další dva lidé podlehli utrpěným zraněním při operaci v nemocnici. Všechny oběti - mrtví i zranění - byly v autobusu.

Stojí za srážkou nepozornost?

Mezi hospitalizovanými je podle televize 13 dětí. Deset cestujících ve vlaku zůstalo bez zranění.

Příčina neštěstí se zatím vyšetřuje. Je pravděpodobné, že za tragédii nejspíš může nepozornost řidiče autobusu. Přejezd není chráněn závorami, ale upozorňují na něj dopravní značky.

Video Srážka vlaku s autobusem v Srbsku: pět mrtvých, 30 zraněných - Twitter/SRB Breaking News

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud