Mluvte s partnerkou upřímně

Problém s erekcí v sobě neduste a partnerce přiznejte, že nejste ve své kůži. Otevřenost a vzájemné pochopení zmírní psychický tlak a negativní pocity, které brání erekci a normálnímu vzrušení.

Ozvláštněte sex

Slabá erekce může být důsledkem nudy ve vztahu ze stereotypu a nedostatku inovací. Vyzkoušejte, co jste doposud nezkusili. Souložte v nových polohách, používejte pomůcky, stimulujte všechny erotogenní zóny jazykem, rukama nebo nohama, zkuste anální sex, hrajte různé role, sex si užívejte a s orgasmem příliš nespěchejte.

Zdravě jezte

Strava má zásadní vliv na zdraví srdce a cév, čímž ovlivňuje erekci. Důležité jsou pestré a čerstvé potraviny s obsahem vitamínů, minerálů a živin. Nevhodné jsou přesolené, přeslazené, příliš tučné, konzervované, nečerstvé a průmyslově zpracované potraviny. Jezte zdravě i s partnerkou a udržte si zdraví.

Stravu obohaťte doplňkem

Volně dostupné doplňky stravy neléčí erektilní dysfunkci, protože neobsahují léčivé látky. Obsahují rostliny a jsou obohaceny vitamíny, minerály a aminokyselinami. Tyto složky roztahují cévy a podporují průtok krve penisem. Ověřené doplňky a prášky podporují erekci bezpečně a bez negativních vedlejších účinků i bez léků na předpis od sexuologa nebo androloga. Lze je užívat i s diagnostikovanou erektilní dysfunkcí.

Alkohol snižte na minimum

Alkohol oslabuje erekci a může způsobit erektilní dysfunkci kvůli poškození cév a snížení produkce testosteronu. Nebezpečné je již množství nad 2 dávky alkoholu za den a pravidelné nebo silné nárazové pití. Sklenka vína po večeři neuškodí, ale to je maximum pro udržení pevné erekce.

Nevyhýbejte se kofeinu

Pokud kávu pijete, kvůli erekci nemusíte přestat. Kofein podporuje prokrvení a uvolňuje svaly, díky kterým dosahujete a udržujete erekci. Kofein může pocházet z čaje, kofeinových nápojů nebo žvýkaček.

Vyhýbejte se nikotinu

Nikotin a spaliny z cigaret a jejich náhrad zanášejí cévy a poškozují srdce. Kouření je nejrychlejším faktorem zhoršení erekce.

Snižuje nasycení krve oxidem dusnatým, který cévy rozšiřuje a umožňuje krvi proudit správně. Od kouření si odvykněte ihned, jinak se erekce ještě více zhorší.

Spěte dostatečně a pravidelně

Dlouhodobé problémy se spánkem a jeho nedostatek zvyšují riziko erektilní dysfunkce. Nedostatečný odpočinek přispívá ukládání plaku na stěnách cév, který blokuje průtok krve. Myslete aspoň na 7, ideálně 8 hodin spánku každou noc.

Začněte sportovat

Sportovní zátěž podporuje prokrvení celého organismu. Za den byste se měl hýbat aspoň 20 minut. Díky pohybu zhubnete a váhu si udržíte. Ode dneška zkuste každý den plavat, běhat, procházet se, hrát fotbal nebo cvičit jógu. Doma zvedejte závaží, dělejte dřepy, sedy a lehy a kliky. Pro erekci není vhodná dlouhá jízda na kole.

Mějte optimální váhu

Pomocí sportu a zdravé stravy zhubnete. Nadváha zvyšuje riziko vzniku cukrovky, vysokého cholesterolu a krevního tlaku. Tyto problémy poškozují a ucpávají cévy, takže nadváha a obezita vede často k problémům s erekcí.

Naučte se zvládat stres

Ideální je vyhýbat se stresu úplně, to ale není vždy možné. Stres a špatný duševní stav způsobují psychogenní erektilní dysfunkci. Škodí i celkovému zdraví, protože poškozuje cévy a srdce, zvyšuje krevní tlak a hladinu cholesterolu, riziko nadváhy, obezity a také náchylnost k závislostem.

Často se bavte, relaxujte, odpočívejte, poslouchejte hudbu, věnujte se koníčkům nebo sledujte filmy.

Pokud se erekce nezlepší, nechte se vyšetřit

Slabá erekce není totéž co erektilní dysfunkce. Pokud dlouhodobě nedosahujete žádné erekce nebo je tak měkká, že penis nelze zavést do pochvy, jděte na sexuologické, andrologické nebo psychologické vyšetření. Odborníci zjistí přesnou příčinu dysfunkce a doporučí účinnou léčbu. Tento postup je často jedinou možností podpory erekce a vyléčení základního stavu, který dysfunkci způsobil. Zdravá životospráva má smysl v každém okamžiku, bohužel ne vždy pomůže a právě to je čas na lékařskou péči.