Třeba si říkáte, že už jsou zase ve škole a distanční řešení už nebude zapotřebí. Podle vývoje koronavirové pandemie to ale vypadá spíše na opak. V každém případě přece není nijak složité problém s rychlostí načítání stránek vyřešit. Nejde o nijak složitou záležitost. Jen je zapotřebí přijít na to, jestli je problém v počítači, nebo v připojení k internetu.

Nemáte pouze pomalý počítač?  

Pamatujete si ještě, kdy jste počítač nebo notebook zakoupili? Pokud nikoliv, půjde zřejmě o hodně zastaralé zařízení, které už prostě nemůže stíhat současnému standardu. Ideální bude, když si vyzkoušíte internet na několika různých zařízeních v domácnosti. Pokud jede někde mnohem rychleji než jinde, je problém právě v technice. Nákupu nové se nevyhnete. V opačném případě je na vině připojení k internetu.

Víte, kdo vám poskytuje internetové připojení?  

Vcelku důležitá otázka. Rychlost internetu se samozřejmě odvíjí od toho, co vám poskytovatel dokáže garantovat. Každá firma nabízející internetové připojení by měla garantovat nějakou základní rychlost. Ta musí být dodržena v jakoukoli dobu. Skutečnost bývá taková, že daná společnost může zaznamenat výpadky, případně internet jede nižší rychlostí. V tomto momentu byste jako její klienti měli reagovat a požádat o nápravu situace. Vždyť si za tento produkt platíte! Nejprve byste si ale měli změřit rychlost internetu. Nejde o nic složitého.

Rychlost připojení si lze jednoduše změřit  

Víte, jak rychlý máte internet? Zřejmě nikoli. Nebuďte smutní, jen málokdo dokáže říct, jak rychlý internet ve skutečnosti má. Situace se všeobecně řeší až v momentu, kdy je připojení hodně pomalé a uživatel to pozná při práci či zábavě. V každém případě je měření rychlosti internetu velmi jednoduché. Stačí si nalistovat speciální internetovou stránku, kde se o to postarají. Výbornou volbou je kupříkladu portál Pripojto.cz. Právě tady stačí pouze zakliknout tlačítko označené jako Spustit měření. Výsledky budete mít k dispozici fakticky obratem. Vše trvá do pouhé jedné minuty. Jen je zapotřebí dát si pozor na to, abyste během samotného měření nepoužívali další internetové stránky. Nesmíte také nic z internetu aktuálně stahovat. Výsledek by tak nemusel být přesný. Prostě to chvilku vydržíte a vyčkáte, jak na tom z hlediska připojení jste. Výsledky testu se otevřou v novém okně a vy uvidíte údaj v mb/s.    

Co všechno výsledky měření prozradí?  

Mimo rychlosti stahování a nahrávání se dozvíte ještě další důležité informace. Typická je například odezva internetu udávaná v milisekundách. Ta se označuje jako ping. Jde o čas, který je zapotřebí pro spojení vašeho počítače s poskytovatelem vašeho internetového připojení. Čím je ping vyšší, tím bude načítání stránek delší. Za použitelný se standardně považuje ping 50 ms. Jinak běžná hodnota činí 20 ms. Mimo internet speed a ping zjistíte také vaši IP adresu. Tu lze zjistit i přímo v PC, nicméně takto to budete mít mnohem jednodušší. velkou výhodou je fakt, že si můžete bez problémů zjistit také rychlost mobilního internetu. Ač se to nezdá, i tady může být připojení poměrně pomalé, což třeba vůbec netušíte. A když poskytovatel internetového připojení nebude na vaše výzvy reagovat? Není přece nic jednoduššího než ukončit smlouvu a najít si nového. Takovýchto firem dnes na trhu působí velké množství, takže si jistě vyberete rychle novou.