1. Dobrá slivovice voní po kvase a nedrhne v krku.

2. Lepší panák v hrsti nežli flaška na vedlejším stole.

3. In vino veritas, in slivovice taky.

Autor: MAKRO

4. Lepší slivovice v žaludku, nežli voda na plicích.

5. Na 1 litr kvalitní slivovice padne 10 kg švestek.

6. Každý mistr destilatér má na potřebnou délku kvašení svůj názor. Pravdou je, že v létě stačí kvalitnímu kvasu dva týdny, v chladnějším počasí může kvasit až sto dní. Všichni se ale shodnou na tom, že než slivovice poputuje do láhve, musí odpočívat alespoň několik týdnů.

Autor: MAKRO

7. První písemný doklad o pálenici v Česku pochází z oblasti nedaleko města Vizovice a je z roku 1585. V tom samém roce byla do Evropy poprvé dovezena čokoláda. To jen potvrzuje, že štěstí nikdy nechodí samo!

8. Kvalitní slivovice nemusí být před podáním namražena, tak jako bývá zvykem u levnějšího alkoholu. Chuť slivovice nejlépe vynikne při pokojové teplotě.

9. Slivovice má dokonce svůj vlastní mezinárodní víkend. Mezinárodní víkend slivovice (MVS), nejpopulárnější oslava tradičního českého destilátu, se koná vždy poslední říjnový víkend. Tento rok si do kalendáře vyznačte termín: 25.-27. října. MVS můžete oslavit ve všech hospodách, které mají v nabídce slivovici. Přehled partnerských hospod naleznete spolu s dalšími informacemi na stránce www.makro.cz/vikend-slivovice.

Autor: MAKRO

V každé partnerské hospodě dostanete k panáku slivovice stírací los a máte šanci vyhrát cenu, která vám připomene staré dobré offline časy. Odpoutejte se od svých mobilů a bavte se u dalšího panáku zdarma, zahrajte si karty z naší slivovicové limitované edice nebo zašlete svým známým pozdrav z hospody v podobě klasické pohlednice. Poštou dorazí sice až za pár dní, ale v tom je přeci to kouzlo. Takový je offline život, kam se hrabe selfie!

Mezinárodní víkend slivovice tento rok podporují: Agnes, Baron Hildprandt, Bartida, Blatenská, Fleret, Frux, Golem, Kleiner, L´OR special drinks, Palírna u Zeleného stromu, Palírna Radlík, R. Jelínek, Zubří a Žufánek.