Základem toho, čím pramenitá voda je, je její panenský původ. Velmi často pochází z geologicky unikátních oblastí, které jsou „neposkvrněny“ průmyslovou činností. Už jen kvůli tomu ji řadíme výš, než klasickou vodu kohoutkovou. Vyznačuje se také naprostou minerální vyvážeností. To je důležité, neboť přebytek nebo naopak nedostatek minerálů není dlouhodobě pro lidské zdraví nic dobrého. Ideální také není pravidelné pití sladkých limonád, alkoholu a kávy, jejichž nadměrná konzumace vede k negativním účinkům od tloustnutí až k nepříjemných onemocněním. Samozřejmě je rozdíl, když si tyto nápoje dopřejete čas od času.

Vliv pramenité vody na lidský organismus

Jaké důležité minerály pramenitá voda obsahuje? Podíváme-li se pod mikroskop, uvidíme látky jako vápník nebo hořčík. To je známka toho, že pitím pramenité vody uděláme správnou věc pro své tělo i mysl. Pro vaši informaci, doporučená denní dávka těchto látek je 1 000 mg/l, respektive 300 mg/l. Pojďme se nyní podívat na jednotlivé minerály zblízka:

Vápník

Vápník je důležitou složkou pro fungující lidské tělo. Nachází se totiž po celém organismu. V krvi, kostech, tkáních ale i zubech. Blahodárný vliv má na činnost srdce, nervové soustavy a funkčnost svalů. V neposlední řadě napomáhá k regeneraci kožních buněk. Ano, čtete správně dámy, pramenitá voda je skvělá i na pokožku!

Hořčík

Cítíte-li se, jak se říká: „pod psa“, možná trpíte nedostatkem hořčíku. Ten totiž přispívá k psychickému zdraví. Pravidelným přísunem hořčíku zamezíte nespavosti, výkyvům nálad, podrážděnosti, pocitům časté únavy ale i častým bolestem hlavy a zažívacím potížím. Z toho jasně plyne, že sílu hořčíku není radno podceňovat.

Pravidelné pití kvalitní pramenité vody může být skvělým pomocníkem také při udržování zdravé tělesné linie. Nejenom, že neobsahuje žádná umělá sladidla, ale můžete mít díky ní i menší hlad. Ano, čtete správně. Při nedostatku tekutin vysílá lidské tělo občas nesprávné signály, které mozek následně dešifruje jako hlad. Při správném dodržování pitného režimu tak nebudete chodit do ledničku častěji, než je zdrávo.

Balení pramenité vody

Pramenitá voda se nejčastěji stáčí přímo do barelu. Barel s následně připevní na automat na vodu, z něhož lze pohodlně čerpat. Pokud je dodavatel kvalitní, vodu vždy stáčí šetrně tak, aby nedošlo k narušení její minerální hodnoty. Samozřejmostí pak je její zpracování bez použití chemických látek.

Jedním z problémů obyčejné vody z PET lahve, kterou můžete najít v každém obchodě, jsou její dlouho prostoje na skladech. V nejhorších případech může být navíc vystavena přímému slunečnímu záření, jež kvůli plastu v obalu rozhodně není nejlepší. U pramenité vody v barelu se toto nemůže stát. Stačí se totiž těsně předtím, než je dopravena k zákazníkovi domů.

Tak už víte, v čem jsou hlavní benefity pravidelného pití pramenité vody? Podívejte se na http://www.crystalis.cz pro informace o distribuci!