Ztraceni v nákupním bludišti

S malým dítětem nikdy nevíte, co se stane a nás by taky nenapadlo, jakou nám připraví bojovku v nákupním centru. Celý obchodní dům je obrovský a v sobotu, kdy jsme tam byli i my, byl plný lidí. Vlastně to bylo takové nedorozumění, ztratili jsme s manželem navzájem, což nám ani nevadilo, já si projdu oblečení pro dítě a on co ho zajímá a pak si zavoláme. Jenže manžel si myslel, že je Maty se mnou a já si myslela, že je s manželem. Tak se stalo, že zatoulané dítě dost dlouho nikdo z nás nehledal.

Žádné drama

Naštěstí má Matyáš GPS hodinky Gator. To je super a upřímně – vůbec si neumím představit, jak by vše probíhalo bez gatorek. Ztracený syn dost dlouho ani netušil, že nás nemá, prolézal si houpací autíčko a zřejmě jsme mu nechyběli. Nevím ani, zda byl vyděšený, když zjistil, že je sám, každopádně se zachoval přesně tak, jak měl. Zavolal tátovi. Přes hodinky se dá telefonovat na deset různých čísel, která mu nastavíte a telefonovat Maty samozřejmě umí. Hlavní vychytávka ale je, že má rodič (v našem případě tatínek) do mobilu instalovanou aplikaci Gator a v ní v mapě vidí, kde dítě s hodinkami je. Funguje to dost přesně i v budovách, protože gatorky pracují i s wifi signálem. Takže i přes to, že Maty neuměl říct, kde vlastně je („u toho zeleného autíčka“ byla informace na nic) a neumí ještě přečíst názvy obchodů, bylo pro manžela poměrně snadné ho najít.

Autor: iStock

Nedejte nehodám šanci

Já vím, že bychom se nejspíš našli i bez GPS lokátoru, ale s hodinkami je to prostě jednodušší, odpadá stres rodičům a slzy dětem a taky ta varianta, že plačící dítě nějaký cizí člověk odvede neznámo kam. Kdyby Matyáše někdo obtěžoval, zmáčkne na tři vteřiny na hodinkách SOS tlačítko. Tím se aktivuje nouzový režim a manželovi přes aplikaci začne výstražným signálem zvonit telefon. Tím pádem ví, že se něco děje a má začít kluka shánět. Podívá se do aplikace, kde vlastně je, hned mu zavolá a když se opravdu něco děje, může aktivovat funkci odposlouchávání. To znamená, že slyší, co se na straně hodinek děje, aniž by na sebe hodinky upozornily. Ví tedy, jestli dítě pláče, nebo zda na něj mluví někdo cizí, ev. co říká.

Ve městě, na sjezdovce, v zoo…

Hodinky fungují v ČR stejně jako v zahraničí, potřebují jen signál mobilních operátorů a datovou SIM kartu. A pak se vám dítě neztratí ani v obchodním centru ani na sjezdovce, máte ho pořád pod kontrolou, protože se kdykoli v aplikaci podíváte do mapy a vidíte, kde přesně je. Velká úleva je, když hlídáte víc dětí. Každé má svoje hodinky a rodič má každé dítě přihlášené v aplikaci, kde pak vidí všechny najednou online. Ať už je sám na školení v Bruselu, nebo v kanceláři v Kolíně.

Podívejte se na varianty hodinek Gator a celou nabídku na stránku cleverstore.cz