Suroviny: Tajná ingredience 27 g, krupicový cukr 93 g, hladká mouka 590 g, smetana na vaření 300 ml, sůl 7 g, citronová kůra z 3 citronů, muškátový oříšek 2 lžičky (strouhaný), České máslo 84 % mléčného tuku 70 g, žloutek 3 ks (pokojová teplota), med lesní český 70 g.

Na potření a posypání: Vejce M10 podestýlka 1 ks, mák 1 lžička (drcený).

Postup:

  • Nejdříve si připravte kvásek. Odměřenou tajnou ingredienci zasypte lžící cukru a dobře rozmíchejte.

  • Poté přidejte lžíci mouky, odlijte 100 ml vlažné smetany a nechte vše společně vzejít.

  • Do větší mísy nasypte zbytek mouky a cukru, sůl, kůru z citronů, muškátový oříšek a vše dobře promíchejte.

  • Nastrouhejte máslo a přidejte do suché směsi. Zapněte robota na druhý stupeň rychlosti a postupně přidávejte žloutky, zbylou smetanu, med a vzešlý kvásek.

  • Hněťte asi 8 minut, dokud není těsto krásně hladké a pružné. Hotové pak nechte asi hodinu kynout do dvojnásobného objemu.

  • Mezitím si předehřejte troubu na 190 °C. Nakynuté těsto rozdělte na 30g kousky a všechny stočte do uzlíků dle libosti.

  • Potřete je vejcem smíchaným s trochou vody, posypte mákem a ještě nechte chvíli dokynout na plechu. Pečte 10 minut dozlatova.

Soutěžní otázka

Jaká tajná ingredience v receptu na jidáše chybí?  

a)  povidla

b) droždí

Nejste si jisti správnou odpovědí? Nápovědu najdete v kompletním receptu na Billa Gusto Academy ZDE.

Další recepty najdete: Recepty | BILLA Gusto Academy

Více o velikonoční nabídce na www.billa.cz

Jak hrát?

Správnou odpověď posílejte pouze dnes 3. 4. 2023 od 5:00 do 24:00 pomocí SMS na číslo 87652, a to ve tvaru:

BILLA mezera ODPOVED mezera SOUHLASneboNESOUHLAS SE ZASILANIM OBCHODNICH SDELENI mezera JMENO mezera PRIJMENI mezera ULICE mezera MESTO

Příklad: BILLA A A Jan Novak Prazska 1 Teplice

Pokud chcete získávat více informací o našich soutěžích, dalších akcích nebo nabídkách na produkty naší společnosti nebo jiných osob, které jsou podle našeho názoru zajímavé, přidejte za odpověď na soutěžní otázku písmeno A. V opačném případě přidejte za Vaši odpověď na soutěžní otázku písmeno N.

Poukaz na nákup v prodejnách Billa v hodnotě 3 000 Kč vyhrává 5 výherců, kteří správně odpoví na soutěžní otázku a budou vylosováni. Více informací najdete v pravidlech soutěže zde.

Cena 1 SMS zprávy s doručenkou odpovídá ceníku jednotlivých poskytovatelů služeb elektronických komunikací pro SMS zprávy s doručenkou odesílané na číslo 87652.

Soutěž organizuje CZECH NEWS CENTER a. s., infolinka 296 363 199 (po až pá 8-16 hod.), e-mail: mobil@cncenter.cz. Z jednoho telefonního čísla, případně od jednoho účastníka soutěže může být do slosování zařazeno neomezené množství SMS se správnou odpovědí. Účastník soutěže však může v soutěži vyhrát pouze jednou.

O výhře budete informováni formou SMS, která vám bude zaslána do dvou pracovních dnů od ukončení soutěže na telefonní číslo, z něhož jste poslali správnou odpověď.

O co se hraje?

Soutěž probíhá v období od 31. 3. 2023 do 5. 4. 2023.

Vyhrává celkem 31 soutěžících, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku, a budou vylosováni.

Každý hrací den vyhrává 5 soutěžících poukaz na nákup v prodejnách Billa v hodnotě 3 000 Kč.

Dne 6. 4. 2023 se ze všech správných odpovědí, včetně odpovědí soutěžících, kteří již vyhráli poukaz na nákup v hodnotě 3 000 Kč, došlých v období 31. 3. 2023 až 5. 4. 2023 vylosuje jeden výherce, který získá poukaz na nákup v prodejnách Billa v hodnotě 100 000 Kč.