Suroviny: Na těsto: hladká mouka 300 g, České máslo 84 % mléčného tuku 150 g, sůl 1 lžička, voda 4 lžíce.

Na náplň: Tajná ingredience 200 g, medvědí česnek 50 g, cheddar plátky 300 g, smetana ke šlehání 500 ml, Čerstvá BIO vejce M 5 ks, sůl, pepř, muškátový oříšek.

Postup:

  • Do větší mísy prosejte mouku se solí. Máslo vyndejte z lednice, studené ho nakrájejte na kostičky a vpracujte do mouky. Jakmile vznikne „drobenka“, začněte přidávat velmi studenou vodu. Co nejrychleji vypracujte hladké těsto. Pokud se bude příliš lepit, přidejte mouku, v opačném případě můžete přidat ještě trochu vody. Hotové těsto zabalte do potravinové fólie a dejte odpočinout do lednice.

  • Do kastrůlku nalijte vodu, přiveďte ji k varu a poté v ní vařte tajnou ingredienci přibližně 1 minutu. Převařenou tajnou ingredienci sceďte, vymačkejte z ní přebytečnou vodu a nakrájejte na větší kousky. Medvědí česnek omyjte a nasekejte nadrobno. Sýr nastrouhejte. Ve větší míse smíchejte tajnou ingredienci, medvědí česnek, sýr, smetanu, vejce a dle chuti osolte a opepřete. Přidejte muškátový oříšek a směs pořádně promíchejte.

  • Troubu předehřejte na 180 °C. Těsto vyndejte z lednice a na pomoučeném vále ho vyválejte do kulatého plátu o průměru cca 37 cm, abyste měli dostatek těsta na okraje (při velikosti formy 32 cm; vždy ale záleží, jakou doma máte).

  • Formu vymažte olejem a přeneste na ni vyválené těsto. Rovnoměrně ho rozprostřete a prsty vytvořte okraje po stěnách formy, aby náplň nevytekla. Těsto na pár místech propíchejte vidličkou, přikryjte alobalem a zasypte jakoukoliv luštěninou, aby se při pečení nenafouklo. Dejte péct na 15 minut dozlatova.

  • Hotové těsto vytáhněte z trouby, odstraňte alobal s luštěninou a na těsto vlijte připravenou náplň, kterou rovnoměrně rozprostřete. Vše vložte zpátky do trouby a pečte přibližně 30 minut.

  • Hotový koláč nechte vychladnout a poté podávejte.

Soutěžní otázka

Jaká tajná ingredience v receptu na slaný jarní koláč chybí?  

a) kopřivy

b) cukr

Nejste si jisti správnou odpovědí? Nápovědu najdete v kompletním receptu na Billa Gusto Academy ZDE.

Další recepty najdete: Recepty | BILLA Gusto Academy

Více o velikonoční nabídce na www.billa.cz

Jak hrát?

Správnou odpověď posílejte pouze dnes 2. 4. 2023 od 5:00 do 24:00 pomocí SMS na číslo 87652, a to ve tvaru:

BILLA mezera ODPOVED mezera SOUHLASneboNESOUHLAS SE ZASILANIM OBCHODNICH SDELENI mezera JMENO mezera  PRIJMENI mezera ULICE mezera MESTO

Příklad: BILLA A A Jan Novak Prazska 1 Teplice

Pokud chcete získávat více informací o našich soutěžích, dalších akcích nebo nabídkách na produkty naší společnosti nebo jiných osob, které jsou podle našeho názoru zajímavé, přidejte za odpověď na soutěžní otázku písmeno A. V opačném případě přidejte za Vaši odpověď na soutěžní otázku písmeno N.

Poukaz na nákup v prodejnách Billa v hodnotě 3 000 Kč vyhrává 5 výherců, kteří správně odpoví na soutěžní otázku a budou vylosováni. Více informací najdete v pravidlech soutěže zde.

Cena 1 SMS zprávy s doručenkou odpovídá ceníku jednotlivých poskytovatelů služeb elektronických komunikací pro SMS zprávy s doručenkou odesílané na číslo 87652.

Soutěž organizuje CZECH NEWS CENTER a. s., infolinka 296 363 199 (po až pá 8-16 hod.), e-mail: mobil@cncenter.cz. Z jednoho telefonního čísla, případně od jednoho účastníka soutěže může být do slosování zařazeno neomezené množství SMS se správnou odpovědí. Účastník soutěže však může v soutěži vyhrát pouze jednou.

O výhře budete informováni formou SMS, která vám bude zaslána do dvou pracovních dnů od ukončení soutěže na telefonní číslo, z něhož jste poslali správnou odpověď.

O co se hraje?

Soutěž probíhá v období od 31. 3. 2023 do 5. 4. 2023.

Vyhrává celkem 31 soutěžících, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku, a budou vylosováni.

Každý hrací den vyhrává 5 soutěžících poukaz na nákup v prodejnách Billa v hodnotě 3 000 Kč.

Dne 6. 4. 2023 se ze všech správných odpovědí, včetně odpovědí soutěžících, kteří již vyhráli poukaz na nákup v hodnotě 3 000 Kč, došlých v období 31. 3. 2023 až 5. 4. 2023 vylosuje jeden výherce, který získá poukaz na nákup v prodejnách Billa v hodnotě 100 000 Kč.