4. červen 2020
Svátek slaví Dalibor, zítra Dobroslav

Blahodárné ořechy: Čtěte, které pomohou právě vám!

/
 • Ořechy jsou velmi zdraví prospěšné. Nezapomínejte na ně, pokud chcete shodit pár kil.
  2. prosince 2017 ● 08:00

  Oříškové cukroví, nadílka od Mikuláše, k zimě zkrátka ořechy patří. Není to přitom bez důvodu. Zatímco v létě naši imunitu a zdraví podporuje zralé ovoce, v zimě můžeme podobnou funkci svěřit právě ořechům. Ukrývají v sobě množství blahodárných látek! A které pomáhají na které neduhy? Přečtěte si a vyberte, které jsou nejlepší právě pro vás!

 • 1.

  Lískové pro stárnutí

  Jsou zdrojem vitaminu E, který chrání buňky a zabraňuje stárnutí. Kromě toho obsahují vlákninu, vápník, hořčík, zinek, kyselinu listovou a biotin, takže podporují zdraví opravdu všestranně.

  Lískové oříšky.

 • 2.

  Vlašáky snižují cholesterol

   

  Podle lékařských studií může konzumace vlašských ořechů snížit hladinu cholesterolu až o 0,3 mmol/l. Stačí vám konzumovat 30 g ořechů denně.

  Vlašské ořechy jsou chutné i zdravé.

 • 3.

  Mandle proti cukrovce

   

  Svým vysokým obsahem vlákniny a nulovým obsahem sacharidů jsou potravinou s ideálním glykemickým indexem. Mají vysoký obsah hořčíku, který také hraje velkou roli při regulaci hladiny cukru v krvi a také působí proti křečím.

   

  Mandle.

 • 4.

  Pistácie proti vysokému tlaku

  Pistácie obsahují více draslíku než balíky a tak přispívají k úpravě hladiny krevního tlaku. Draslík snižuje účinky soli.

  Pistácie si kupujte neloupané, nesolené.

 • 5.

  Kešu zaženou únavu

   

  Obsahují velké množství železa, které pomáhá roznášet kyslík v organismu. Tak zvyšují odolnost proti únavě a napomáhají koncentraci.

  Kešu.

 • 6.

  Pekanové proti infekcím

   

  30 pekanových ořechů pokryje celou doporučenou denní dávku zinku. Ten je důležitý pro bílé krvinky, které zneškodňují bakterie a viry, které na tělo útočí.

  Pekanové ořechy.

 • 7.

  Arašídy zasytí

   

  »Buráky« obsahují hodně tuku, bílkovin i vlákninu a pomáhají udržet pocit sytosti, takže se využívají i při dietě. Zaženou totiž chuť na další dobroty na delší dobu. Výzkum vědců z Harvardské univerzity zjistil, že při mírné dietě obsahující arašídy a arašídové máslo měli dobrovolníci lepší výsledky než při nízkotučné dietě se stejným množstvím kalorií.

  Arašídy neboli buráky se používají na výborné burákové máslo.

 • 8.

  Para proti zhoubnému bujení

   

  Jsou bohatým zdrojem selenu, který pomáhá chránit buňky. Vyšší hladina selenu snižuje riziko vzniku některých druhů rakoviny (např. rakoviny prostaty). Denní dávku selenu pokryjí pouhé dva ořechy.

  Para ořechy chrání před rakovinou.

 • 9.

  Muškátový proti nadýmání

   

  Látky obsažené v muškátovém oříšku podporují chuť k jídlu, stimulují produkci trávicích šťáv a v neposlední řadě působí proti křečím v břiše a nadýmání. Stačí ho jen špetka, není vhodný pro děti a těhotné.

  Muškátový oříšek.

  VIDEO: České jídlo: Blogerka na mateřské vaří s Jůlinkou.

  Video
  délka: 02:14.35

  České jídlo: Blogerka na mateřské vaří s Jůlinkou Adam Balažovič

  Fotogalerie
  20 fotografií

  Přečtěte si i kdy můžete dát ořechy dětem

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy