Buddy je velký, energický a kamarádský pes a po chodbách běhá jako tornádo. Nebo spíš skáče? „Občas mu říkám klokan“ – přiznává jeho majitel Michal. Sdílejí spolu pokoj, uzpůsobený na psího obyvatele velkou klecí.

Michal žil po ústavech od dětství

Buddy ani jeho páníček to v životě neměli lehké. Michal se od svých čtyř let přesouval z jednoho ústavního zařízení do dalšího, Buddy byl adoptován z dočasné péče, kam se dostal od svých původních majitelů, kteří se k němu nechovali hezky. Byl hodně vyhublý. Díky dobré péči ale opět ve formě.

Složitou situací prošel i Michal. „Po odchodu z ústavu jsem chvíli bydlel u kamarádů, tam ale Buddy zůstat nemohl. Šetřil jsem na vlastní bydlení, nevyplatili mi ale nějaké peníze a nezadařilo se. Dva dny jsme tak s Buddym strávili na Hlavním nádraží, kvůli internetu, abych si mohl hledat práci, a také pro to, že Buddymu je venku zima,“ vypráví Michal.

Záchrana i pro pejska

Z noclehárny v Michli, kde strávili několik nocí, se pak oba dostali do Azylového domu. V této chvíli chodí Michal do zaměstnání a pracuje na tom, aby měli s Buddym další bydlení. Noc v azylovém domě ho vyjde na sto korun, za pejska platit nemusí. Maximální doba pobytu tady je jeden rok.

Azylový dům pro muže Michle začal přijímat klienty se psy a jinými domácími zvířaty právě proto, aby lidem jako je Michal snahu normálně bydlet ulehčil. Podobných zařízení, která povolují domácí zvířata, totiž mnoho není, proto jejich páníčci  raději volí život na ulici. Stejně jako Michal by své pejsky a jiná zvířata do útulku nikdy neposlali, často jsou to jediní kamarádi, kteří jim zůstanou.

Domov hledá i Brány z projektu Blesk Tlapky

Video
délka: 02:09.43
Video se připravuje ...

Blesk tlapky: Bárny hledá domov! Kateřina Lang

Fotogalerie
7 fotografií