Na ulici 23 let

Karel, v pražském podsvětí známý spíše jako Karim, přišel do hlavního města z Brna. Brzy si u hlavního nádraží našel svou partičku, rozkoukal se a rozhodl živit prostitucí. „Mně osobně prostituce bavila, živila, učila. Na rozdíl od heteráků, kteří si tím sice vydělávali, ale dělali to s odporem, já tento problém nikdy neměl,“ vzpomíná Karim v novém originálním průvodci Homeless Guide Tonyho Havlíka. Přiznává, že propojit příjemné s užitečným bylo skvělé. „Sex a prachy mě vždycky táhly,“  říká Karim v knize otevřeně.

Hlavák i Perlovka

Časem propadl i pervitinu. V průvodci sugestivně popisuje život na ulici, prostituci v nechvalně proslulé Perlové ulici, svět nebezpečných pasáků, noční bary. „Můj první z klientů byl Němec. Bylo mu asi šedesát let a byl to takovej ten typickej tlustej, plešatej a ošklivej typ. Jenže vypadal, že bude hodně bohatej,“ vzpomíná na tehdejší zkušenost Karim.

Miláčku, máš HIV...

Pervitinu se vzdal až po sedmi letech kvůli kriminálu. Prostituci praktikoval do roku 1997, kdy ho úmyslně nakazil klient. „Miláčku, máš HIV. Propíchal jsem ti kondom,“  vypráví v knize Karim o okamžiku, který mu život na ulici obrátil zásadním směrem. Ocitl se v Domě světla, organizaci, která pomáhá HIV pozitivním. Nová situace pro něj byla vysvobozením z koloběhu prostituce.

Průvodce podsvětím

Ze života na ulici se vymanil a dnes díky projektu Pragulic má možnost dělat turistické prohlídky pražským podsvětím, které ho naplňují. A jeho provázení má obrovský úspěch! „Cítím se být takovým městským poustevníkem, kterému už starý život nechybí. Pokornější, snad pomáhající druhým, aby neskončili jako kdysi já,“ uzavírá Karim.

VIDEO: Zpívající bezdomovkyně Emily Zamourková si získala tisíce fanoušků

Video
délka: 01:00.28

Zpívající bezdomovkyně Emily Zamourková si získala tisíce fanoušků LAPDHQ