21. leden 2020
Svátek slaví Běla, zítra Slavomír

Drogy, prodejný sex, úspěch zničený alkoholem: Čtveřice bezdomovců prozradí, jak přežít na pražské ulici!

/
 • Nový průvodce Homeless Guide provede světem bezdomovectví.
  25. září 2019 ● 14:43

  Ocitli se na úplném společenském dně ve světě drog, alkoholu i prodejného sexu.  A dnes se z něj snaží dostat. Čtveřice pražských bezdomovců vypráví o svém životě bez domova a v netradičním novém průvodci Homeless Guide od Tonyho Havlíka v praxi ukazují, jak přežít na ulici. 

  Nová kniha ve spolupráci s organizací Pragulic, která pořádá prohlídky Prahy vedené bezdomovci, představí čtyři příběhy lidí, kteří se z nejrůznějších důvodů ocitli bez střechy nad hlavou, a nabídne řadu praktických informací a rad, jak přežít na ulici. Kde shání bezdomovci potravu, jaká jsou pravidla žebrání, čím si na ulici lze přivydělat nebo kde v noci složit hlavu?

   

  „Chci, aby tento průvodce objasnil svět (nejen) pražského bezdomovectví úplně každému. Chci, aby se po jejím otevření podařilo otevřít i ten nedostupný svět chudých lidí, do kterého nemáme šanci moc nahlédnout. Když se o problému bude psát, mohlo by se to dostat mezi co nejvíce lidí, a tím pádem co nejvíc pomoct,“ soudí autor průvodce Tony Havlík.

   

  Kdo jsou smutní hrdinové knihy?

  Nový knižní průvodce Homeless Guide provede světem bezdomovectví.

 • 1.

  Karim se prodával, podsvětí zná jako málokdo

  Karim je bývalý narkoman a HIV pozitivní homosexuální prostitut. Jeho extravagantní image skrývá citlivého a osudem zkoušeného člověka, který musel prodávat své tělo, aby se uživil. Zná podsvětí Prahy, které si zdaleka nedokážeme představit.

  Karim

 • 2.

  Hanuš vařil perník, teď se pere s rakovinou

  Divoká 90. léta, tvrdý rock, několikadenní večírky a spousta pervitinu. Tak by se dal popsat příběh druhé postavy – Hanuše – drsného, leč inteligentního chlapíka, který se naučil sám vařit pervitin, se kterým pak ve velkém obchodoval. Drogy ho několikrát dostaly do vězení, ale to nejhorší teprve přišlo: na jaře loňského roku mu lékaři zjistili závažné stádium rakoviny.

  Hanuš

   

 • 3.

  Bývalý filharmonik Vojtěch propadl alkoholu

  Vojtěch (†52) byl člen pražské filharmonie, který se svými houslemi objel celý svět. Nápor úspěchu, peněz a dostatek volného času ho nechaly propadnout alkoholu. Úspěšnému hudebníkovi se kariéra zhroutila během pár chvil. Přišel o domov, bydlel v jeskyni a málem umřel. Vzpamatoval se až díky kolapsu, nevzdal to a snažil se znovu objevit svůj talent. Vrátit se do normálního života ale není zrovna snadné…Vojtěch nakonec svůj boj prohrál, zemřel letos v srpnu za nevyjasněných okolností.

  Rád prováděl a vyprávěl o svém životě.

 • 4.

  Ivana byla na dně deset let

  Bývalá alkoholička a bezdomovkyně, která se až po dlouhém desetiletí dostala z této temné pasti, aby začala bydlet, pracovat a poznala lásku svého života – rovněž bývalého bezdomovce Václava, se kterým teď žije a je šťastná. Jak obtížné je dosáhnout kýženého happy endu při tak těžkém osudu?

  Ivana

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy