Pro celou rodinu to byl velký šok a neuvěřitelná zpráva.  Během krátké doby se Lence a dětem změnil život, ztratila milujícího manžela a šestiletá Barunka a devítiletý Vítek tátu, který byl pro ně velkou oporou. Martin pro rodinu žil a měl ji rád.

Čtyřicítky horečky

Začátkem května však dostal vysoké teploty kolem 40°C, ovšem bez dalších potíží. Praktická lékařka mu nasadila léky, které ale nezabraly a teplota stále kolísala nahoru a dolů.  Jeho žena ho poté odvezla na pohotovost do nemocnice, kde mu odebrali vzorek krve a zjistili špatný krevní obraz. Bylo jim sděleno podezření na onkologickou nemoc. Následoval transport Martina do FN v Brně, kde podstoupil další vyšetření, aby se stanovila diagnóza.

Výsledky přišly pozdě

„V neděli Martin začal zvracet krev, proto podstoupil operaci, kde mu zastavili krvácení v žaludku. Nicméně ani potom teploty neustoupily, lékaři vyšetřovali a pátrali po příčině, aby mohli Martinovi nasadit účinnou léčbu,“ popisuje maminka Lenky Jaroslava Vinklerová.  Po 14. dnech v nemocnici však lékaři stále nevěděli, kde je ta pravá příčina. Martinův zdravotní stav se náhle zhoršil a tatínek dvou dětí zemřel. Teprve poté přišly výsledky s diagnózou – agresivní rakovina krve.

Sbírka pro rodinu

„Lékaři udělali maximum, co mohli, bohužel výsledky přišly o dva dny později, než zemřel, bylo to akutní onkologické onemocnění, nikdo nečekal tak rychlý konec.  Martin věděl, že to není dobré a chtěl podstoupit léčbu. V jeho případě to tělo nezvládlo, je to tragédie,“ vysvětlila pro Blesk.cz tchýně, která pro Martinovu rodinu založila sbírku na dobročinné platformě Donio.  „I když se jim snažím pomáhat každý den, manžela a tátu jim nenahradím. Rozhodla jsem se založit sbírku, abych rodině usnadnila další nelehký život," dodává paní Vinklerová.

Finanční pomoc bude využita na běžný život rodiny, včetně poplatků za energie, školní výdaje dětí a celoživotní bezlepkovou dietu pro Barunku a její maminku.

Co je leukemie

Leukemie je nádorové onemocnění krvetvorby, které se vyznačuje zmnožením bílých krvinek, které jsou nezralé a neplní svou normální funkci. Akutní formy mají rychlý průběh a neléčeny vedou velmi rychle ke smrti nemocného. Chronické formy mají pomalý a postupný průběh a nemocný může žít i několik let bez léčby, než je choroba rozpoznána. 

 

Video
délka: 02:01.24
Video se připravuje ...

Leukémie: nemoc, kterou trpěl i Karel Gott - příznaky, příčiny, léčba Videohub

Fotogalerie
3 fotografie