Přítel Anny zvracel na silvestra krev: V havířovské nemocnici ho nepřijali, protože si zapomněl doklady

Ilustrace  (Autor: Profimedia.cz - ilustrace)
Autor: shp - 
7. ledna 2019
19:50

Případ jako ze špatného hororu se odehrál na přímo na silvestra. Přítelovi Anny K. praskl žaludeční vřed a začal zvracet krev. Když s ním přijela ve spěchu na pohotovost do havířovské nemocnice, odmítli ho v ní ošetřit, protože si pár zapomněl doma doklady.

„Tímto bych chtěla upozornit na chování sester a lékařky na centrálním příjmu v havířovské nemocnici. Dne 31. 12. 2018 mému příteli praskl vřed na žaludku. Po vyzvracení asi 1 l krve jsme jeli na centrální příjem (v té rychlosti jsme doma zapomněli doklady),“ napsala Anna na Facebooku.  Jenže v nemocnici je čekal šok. „Na centrálním příjmu nám arogantní sestry řekly, že nás p. doktorka bez dokladů nešetří, že máme jet do Ostravy,“ vylíčila Anna na Facebooku.

 

Tím ale děsivá událost neskončila. Horor pokračoval. „Po cestě do Ostravy se stav natolik zhoršil, že jsme museli volat záchranku. Po příjezdu záchranky byl p. doktor v šoku, že ho v takovém stavu neošetřila havířovská nemocnice. Vše je sepsáno na Policii ČR. Takto vypadalo jeho oblečení, když ho nakládali do záchranky,“ dodala naštvaná žena. Nemocnice obdržela písemnou stížnost v pondělí.

Situaci bereme naprosto vážně a bude vyšetřena v co nejkratší době,“ řekl webu TN.cz náměstek pro léčebnou péči Martin Sedláček. Podle Havířovského Deníku nebyla poslední den v roce zajištěna pohotovost. „Ano, v nemocnici toho dne nebyla zajištěna pohotovostní služba. Zastupoval ji centrální příjem. Paní doktorka byla natolik pracovně vytížená, že mohlo dojít k situaci, kdy přišel pacient, který se nezdál akutní, proto byl odeslán na jinou pohotovost,“ řekl portálu náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer (ANO). 

hejhej ( 13. ledna 2019 13:55 )

Díky porevolučním vládám ( po r. 1989) je naše bývalé vynikající zdravotnictví v rozkladu. Pacient je až na posledním místě. Smutné !!!

kazatel21 ( 9. ledna 2019 08:57 )

Pravá ruka neví,co dělá levá?Nespletla si ordinaci a nebyla na vrátnici?

kazatel21 ( 9. ledna 2019 08:51 )

Není důvod Vám nevěřit,ale je tady jedná rada-dejte výpověd.Vy si myslíte,že tato situace je jen ve zdravotnictví?Kdepak.Buď jim jdete na ruku a se vším souhlasíte,ale měla by jste svou práci dělat na 100% nebo skončete,když s tímto nesouhlasíte.Tak jako naši poslanci!Nechodí na schůze,tak proč by měli dostávat plné platy?Krátit,....

lydye ( 9. ledna 2019 05:48 )

Je mě z Vás na zvracení!!!!!

Pravdomluvka ( 8. ledna 2019 21:32 )

Přesně tak, paní Levandulová. Jsem doktorka na interně. Často sloužím 29 i 36 hodinové směny, za které to pak vychází kolikrát na 90 korun za hodinu. 150 na hodinu to snad pouze pokud bychom opravdu odcházeli včas a nebyli v práci většinou mnohem déle než osm hodin. Někdy pracuji za tu službu i 22 hodin vkuse s 15 minutovou pauzou na oběd a to opravdu nepřeháním, člověk si zvykne na všechno, že... Kolikrát se mi chce brečet, když pacient jíz čekal v jiné nemocnici 8 hodin, tak chápu, že na mě nechce čekat další hodinu, ale jsme prostě všichni až moc přetížení a na tu zodpovědnost a náročné vzdělání mizerné placení. Spousta přemýšlí, že půjdou dělat do Mc Donald's nebo do Billy a práce bude méně náročná a lépe placená. Buďme tedy alespoň ohleduplní. Tento případ je určitě pochybení, ale to na více frontách, jak z hlediska vedení a organizace práce, tak z hlediska vrátnice, sester i doktora a možná maličko i pacienta. Není tam jeden viník, ale rozhodně je to alarmující. Jenže nikdo neposlouchá když říkáme, že zdravotnictví je v koncích a už nemůžeme garantovat zdraví pacientů jako dřív. Jen si to zkuste dělat sami...i tak to mám stále ráda, ale nevím jak psychicky zdravá budu za pár let. O času na rodinu nemluvě.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud