Eddie skončil v nemocnici letos v srpnu, kde kvůli neustálému zvracení, bolestem hlavy a pak i celkové apatii podstoupil CT vyšetření mozku. „Výsledky byly zdrcující. Masivní krvácení do mozku a krevní sraženina v hlavní krční tepně. Eddieho museli okamžitě odvézt na sál, začít operovat a otevřít mu lebku, aby se měl otok mozku kam vyklenout, neutlačoval zbytek mozku a nenastala mozková smrt,“ popisuje okamžiky nesmírné hrůzy maminka Tereza, která se tehdy zhroutila a musela být v péči odborníků, aby nabrala sílu na verdikt lékařů.

Za vším stál covid

Později se ukázala i příčina všeho trápení. Při další sérii vyšetření se v Eddieho krvi nalezly protilátky na covid! Prodělal jej totiž bezpříznakově, přesto dohra postcovidového syndromu, který u něj propukl, byla katastrofická!

Otok mozku nicméně zmizel a lékaři mohli Eddiemu operativně uzavřít lebku. Nakonec měli všichni velikou radost, když byl chlapeček propuštěný z nemocnice domů. Byl moc šťastný, že začal pomaličku chodit a dokonce umí říci sedm slov.

Obrna hlasivek

Přesto si domova příliš neužil. Musel být opět s maminkou hospitalizován. „Jeho další diagnóza zní oboustranná paréza hlasivek neboli obrna hlasivek. Protože by mohl z vteřiny na vteřinu zemřít udušením, musela mu být provedena tracheostomie,“ popsala maminka Tereza.

Boj o uzdravení nekončí

Eddie  je ale velký bojovník, nevzdává se  a rozhodl se udělat všechno proto, aby se uzdravil. Až se mu rána po tracheostomii zahojí, dostane ještě mluvící kanylu a bude propuštěný, snad již na delší dobu z nemocnice domů. S chlapečkem bude zapotřebí hodně cvičit a rehabilitovat, aby se mu zlepšila chůze a hybnost ručiček.

Na zlepšení mozkové činnosti mu byla doporučena léčebná metoda – hyperbarická komora. Pro celkové zlepšení zdravotního stavu potřebuje podstoupit aplikace kmenovými buňkami.

Také musí pravidelně docházet na logopedii, aby se s pomocí mluvící kanyly rozpovídal. Nezbytné budou také nejrůznější zdravotní pomůcky. Přes veškeré problémy, které chlapeček prožil, dávají lékaři rodičům dokonce velkou naději, že by se mohl téměř uzdravit a být i bez tracheostomie. To však obnáší intenzivní celoroční léčení, které není možné z velké části hradit ze zdravotního pojištění.

Pomoc pro Eddieho

Pro rodiče Eddieho je to velmi těžké, i když žijí odděleně, oba mají o svého syna velký strach a bohužel nemají dostatek finančních prostředků na úhradu tak nákladné roční léčby. Sdružení Život dětem se proto rozhodlo mladým rodičům pomoci a vyhlásit na všechno, co Eddie potřebuje, sbírku.

Náklady na léčbu a zdravotní pomůcky v následném roce činí 3 000 000 Kč. Rodiče Eddieho jsou vděční za jakoukoliv pomoc, která jejich Eddiemu pomůže. Více informací o chlapečkovi najdete ZDE.

Video
délka: 38:18.00

Vojtěch a Svrčinová o omezeních pro neočkované: Bavorský model od pondělí abl

Fotogalerie
20 fotografií