Ačkoli je Kačenka ohromná bojovnice, která se snaží vyrovnat svému dvojčeti Monice, přesto je to podle maminky Martiny neskutečně těžké. „Po narození vážila jen 700 gramů a nebylo jisté, že vůbec přežije. Těžká skolióza páteře způsobila, že Kačka se narodila bez jícnu. Nemohla tedy přijímat potravu,“ popisuje pro Blesk.cz její maminka s tím, že Kačence dokonce chyběl i konečník, takže dlouho žila s vývodem.

Tatínek rodinu opustil

„Konečník jí lékaři vytvořili až v šesti letech, operace se však úplně nepovedla, a tak teď bude mít další, zatím čekáme na termín,“ vysvětluje maminka, která na dvojčátka zůstala sama poté, co jejich tatínek rodinu hned po narození miminek opustil.

Trávicí problémy vedly i k tomu, že holčička léta trpěla nízkou váhou a velmi malým vzrůstem. „Už dva roky každý večer aplikujeme růstový hormon v injekcích,“ říká k tomu paní Němečková.

Proč zrovna já?

V sedmi letech maminka přivedla holky na basketbal, aby mohla Kačenka být v kolektivu. „Udělala jsem si trenérské zkoušky a od té doby žijeme basketbalem. Kačenku všichni berou takovou, jaká je, i s jejím hendikepem,“ má radost její máma, která s Kačenkou každý den rehabilituje a každý rok jezdí do lázní.

„Nejhorší je, když se vás dcera zeptá, proč ona, proč musí být jiná. A naopak zase její sestra chce k sobě mít rovnou ségru. Je to jako na houpačce,“ přemýšlí maminka Martina.

Ta ale chválí i dvojče Moniku, pro kterou situace v rodině také není snadná. „Monča to vlastně nemá a neměla nikdy jednoduché, bohužel. I jí patří velká pochvala, klobouk dolů, jak to zvládá,“ přiznává maminka.

Kačka je malá bojovnice, jež se snaží udržet krok se svou sestrou a ostatními dětmi. Pokud jí chcete pomoci, je možné rodině přispět díky projektu organizace Cesta za snem. Více ZDE.

Fotogalerie
6 fotografií