Loni na podzim ale seděla sama doma a přemýšlela. „Kolik vlastně vážím?“ Odpověď neznala. Nevážila se mnoho let a neměla ani váhu. „Hluboko uvnitř jsem se toho čísla bála,“ vypráví Radka. „Rozhodla jsem se. Nechtěla jsem shodit pět kilo, ale podstatně víc.“ Rozhodla se proto vyhledat odbornou pomoc.

To číslo na váze už vidět nechci

Před prvním sezením s odbornicí na výživu byla nervózní. Sestra s ní vyplnila papíry, změřila tlak a zvážila ji. Váha ukazovala 153,4 kg! „Rozhodla jsem se, že tohle je naposledy, co jsem takové číslo viděla“. 

Radka dostala seznam potravin, pak se na to vrhla. „Koupila jsem si kuchyňskou váhu, nepřilnavou pánev, vyhodila jídlo ze spíže i lednice a nahradila ho novým. Vše jsem měla připravené, tak už to zbývalo jen dodržet“.

Ono to funguje!

Radka čekala, kdy se dostaví hlad, chutě, bolesti hlavy, zácpa a všechny možné i nemožné vedlejší účinky. A ono nic. „Po prvním týdnu jsem zhubla na 146,9, z toho 5.2 kilo tuku. Nevěřícně jsem na to zírala. Ono to tedy fakt funguje, říkala jsem si pro sebe a s úsměvem šla domů.“

Panák na večírku

Týden za týdnem ubíhal a Radka se držela svého rytmu. Kolegové i kamarádi si začali všímat, že zhubla, protože oblečení na ní viselo a komplimenty jen pomáhaly v odmítání zákusků a alkoholu. „Ne vždy jsem byla dokonalá, na vánočním večírku jsem si dala panáka a na vánoce kapra s bramborovým salátem - výčitky se dostavily, ale rychle jsem najela do zaběhlého režimu. Říkala jsem si, že nikdo není dokonalý.“ A v hubnutí pokračovala…

Úsměv už není jen maska

 „Největší změnou pro mě není jen číslo na váze. Už se na ulici nedívám zarytě do země a nevyhýbám se výlohám obchodů, abych nezahlédla svůj odraz. Vždy jsem byla usměvavá, ale teď už to není jen maska," popisuje Radka, která se cítí  šťastnější, sebevědomější a hlavně zdravější. „Nezadýchávám se do schodů, dokážu ujet na kole i 30 kilometrů a k úlevě obyvatel mého bytu už nechrápu," usmívá se mladá žena.

Dnes? Mínus 66 kilo

Nyní Radčina váha díky dietě CWP ukazuje mínus 66kg, v práci ji budou muset přefotit na vstupní kartu, protože na té staré ji nikdo nepozná. „Musela jsem nakoupit spoustu nového oblečení a staré zase prodat. Prostě samé příjemné starosti. Cesta to byla dlouhá, ne vždy lehká, protože pokušení je opravdu na každém kroku, ale tisíc mil ujdete jen tak, když uděláte první krok?" dodává Radka.

VIDEO: Moderátorka Christovová zhubla! Díky pravidelné stravě...

Video
délka: 02:48

Moderátorka Christovová zhubla! Díky pravidelné stravě... Thomas Kruchina, Jan Jedlička