Inspekce nejprve vyrazila parkem rovnou k zámku. Cesta však je značně neudržovaná, samé kamení a pěkný krpál. I pro pěší to je pořádný zápřah. Pro rodiny s kočárkem peklo! Zámek se v současné době rekonstruuje, takže z jedné strany můžete kromě historické budovy obdivovat i lešení. Ceny za vstup nejsou vysoké. Dospělí tu zaplatí 70 korun, děti a studenti 50.

Na nádvoří jsou židličky místního bistra, které nás opravdu zaskočilo. Když jsme nahlédli dovnitř, připadali jsme si jako ve skanzenu bývalého obchodního domu Jednota. Bistro, které nevypadá na první pohled příliš vábně, je obrovským minusem zdejšího zámku. Rozhodně sem nepatří! Za pravdu nám dali i němečtí turisté, kteří se sem přijeli podívat. „Zámek se nám líbí, to občerstvení je ale katastrofa,“ rozčilovali se Němci.

Ještě že s sebou měli dostatek českých korun. V Klášterci totiž o víkendu nenajdete žádnou směnárnu. Přitom tu je tolik turisticky zajímavých míst a lázně, které nejsou sice tak veliké jaknapříklad ve Varech, mají svoje kouzlo.

Stačí jeden mráček

Druhé minus patří místnímu akvaparku. Bylo sice pod mrakem, ale teploty se v den naší návštěvy pohybovaly kolem 27 stupňů Celsia, koupaliště bylo zavřeno! „Proč,“ ptal se Blesk? „Ráno bylo ošklivě, tak jsem koupaliště zavřel,“ řekl Blesku po telefonu vedoucí akvaparku Pavel Čermák.

Ráno se po obloze prohnalo několik mráčků a aqupark jeho ředitel zavřel
Ráno se po obloze prohnalo několik mráčků a aqupark jeho ředitel zavřel
Autor: Lukáš Gibiec