Jako každým rokem, tak i letos posuzovali objektivně ověřitelné kritérium – výše tržeb z činnosti. Zdrojem informací byly účetní uzávěrky a výroční zprávy jednotlivých makléřských společností, které jsou zveřejňovány ve Sbírce listin veřejného rejstříku.

Pozitivním faktem je, že souhrnné tržby makléřských společností, které se v žebříčku umístily, dosáhly rekordní částky. Poprvé v historii byla zdolána hranice 6 miliard. Konkrétně pak bylo dosaženo výsledku 6 207 094 tis. Kč. To je o téměř 600 milionů Kč více, než tomu bylo v roce předešlém. Pojišťovacím makléřům se tak rok 2018 vydařil a jejich výsledky potvrdily nejen růst pojistného trhu v oblasti neživotního pojištění, ale i české ekonomiky celkově. To ostatně potvrzují u nedávno publikované údaje České asociace pojišťoven za rok 2018.

 TOP 30 pojišťovacích makléřů za rok 2018 v Česku dle oPojištění.cz 

TOP 30 pojišťovacích makléřů za rok 2018 v Česku dle oPojištění.cz

Hranice sta milionů byla překonána jedenáctkrát. Hned dvě společnosti se pak dostaly přes magickou částku jedné miliardy korun. Vítězná firma RENOMIA rostla v tržbách o 15 %, díky čemuž dosáhla 1 315 248 tis. Kč. Druhé společnosti INSIA ve spolupráci s MARSH vzrostly tržby o cca 6 %, což se projevilo ve výsledku 1 026 293 tis. Kč.

Na pomyslné třetí příčce se pak s hodnotou 718 897 tis. Kč umístil makléř Aon Central and Eastern Europe. Největšího procentuálního růstu dosáhla v roce 2018 společnost Modul Servis, která se s výsledkem 115 579 tis. Kč zařadila těsně za první desítku na 11. místo.

I letos si přes veškerou snahu redakce některé společnosti nepřály být součástí tohoto unikátního žebříku. Přesto se do vybrané společnosti dostaly hned dvě nové „tváře“, a to Crossroad Credit a.s. a Activum s r. o, které společně s PETRISK INTERNATIONAL a.s., Broker Team a.s., NPS Group s.r.o. a s neumístěnou IS Group, spol. s r.o. tvoří skupinu pojišťovacích makléřů STAR INSURANCE GROUP.