Polštářek mezi okna

Dříve se meziokenní prostory vystýlaly mechem, později třeba starými dekami. Dnes se dají koupit polštářky se speciální náplní. Polštářek nestojí moc, vyrobit si ho můžete i doma. Navíc nejen izoluje, ale je i okrasou. Nevýhodou je, že neizoluje celou část okna, ale jen spodek.
Cena: od 100 Kč

Izolační pěna

Příčinou úniku tepla může být i vydrolená omítka okolo rámů oken. Nastříkat ji zvládnete i sami a není drahá. Nevýhodou je, že na pohled to není úplně ono a po čase je nutné nástřik obnovit.
Cena: od 70 Kč

Izolační fólie

Stačí nalepit na okno a doma bude tepleji. Ušetří až 25 % unikajícího tepla, zlepšuje i zvukovou izolaci a ještě chrání sklo před rozbitím. V zimě však nelze počítat s tepelnými »zisky« ze slunce.
Cena: od 580 Kč/m²

Těsnění

Velké množství tepla uniká mezi okenním rámem a oknem, popřípadě okolo dveří.
Opravit těsnění se vyplatí. Jde o jednoduchou montáž a vybrat si můžete z několika druhů (pryžové, silikonové, kompresní páska).  Snadno se však opotřebuje, nestačí na velké škvíry.
Cena: od 130 Kč

Závěs

Je dekorativní a ušetří peníze za topení. Nejjednodušší izolace.  Nesmí však  zakrývat topení, pouze okna, jinak naopak protopíte víc. Nevhodný pro alergiky. Izoluje jen omezeně.
Cena: od 150 Kč