Dodržuji důsledně jídelníček a cvičím

Radek myslí hubnutí opravdu vážně, pravidelně doma cvičí
Radek Konupčík (34)
Výška: 188 cm
Výchozí váha: 127 kg
Zhubl: 5 kg
Koučka Andrea Schmidtová ze Světa zdraví měřením zjistila, že Radek zhubl už 4 kg tuku a 1 kg ze svalů. „Trochu problém vidím v nočních směnách, ale Radkovi nechybí odhodlání. Jídelníček dodržuje , přestože jde o velké změny v jeho stravě,“ pochvaluje si Andrea. Podle ní Radek cvičí poctivě i doma. „Má od nás zapůjčený i sporttester, aby si při cvičení hlídal tepovou frekvenci.“ Sám Radek říká, že se drží i cítí skvěle. „Nejsem unavený, můj organismus přijal úbytek jídla dobře a vůbec nehladovím.“ Dodržuje předepsaný jídelníček, a hlavně dávkovaní jídla v určeném čase. Protože dělá na směny, má tomu uzpůsobenou i stravu. „Každý, kdo chce opravdu zhubnout, musí udělat ten první krok sám, je to jen na něm,“ vzkazuje Radek čtenářům Blesku.

Komentář Blesku: Největší borec!

Dala jsem se na vojnu, musím bojovat

Petra denně našlape na trenažéru až 6 km, výsledky jsou vidět
Petra Skálová (32)
Výška: 175 cm
Výchozí váha: 126 kg
Zhubla: 4,6 kg
Petra dělá své poradkyni Daně Šímové ze Světa zdraví jen radost. „Po 14 dnech zhubla necelých 5 kg a ubyla 4 cm v pase a 6 cm přes boky,“ vypočítává Šímová. Podle ní Petra každý den na eliptickém trenažéru našlape 6 km. „Ani nový jídelníček jí nedělá problém, naopak má pocit, že jí více než předtím,“ chválí svou svěřenkyni. Sama Petra doufá, že hubnutí se nezastaví. „Hlad nemám, spíš chuť, ale když jsem se dala na vojnu, tak musím bojovat,“ směje. Ví, že největší problém bude nižší váhu udržet. Se svou specialistkou na výživu je spokojená. „Vždy je usměvavá a dokáže mi poradit a povzbudit,“ svěřuje se Petra a vzkazuje čtenářům: „Nečekejte a pusťte se co nejdříve do hubnutí. Budete mít radost z každého zhubnutého kila a úbytku pár centimetrů.“

Komentář Blesku: Největší borkyně!

Hubnu společně s ostatními

Milena do jídelníčku zařadila hodně ovoce a zeleniny
Milena Luková (26)
Výška: 165 cm
Výchozí váha: 96 kg
Zhubla: 3 kg
Milena se zatím podle své koučky a odbornice na hubnutí ze společnosti Diana Zdeňky Sládečkové drží dobře. „Vše zvládá bez problémů. Jídelníček stále upravujeme, cvičí poctivě,“ pochvaluje si Sládečková. A sama soutěžící říká: „Fajn je, že nehladovím. Počítám si kalorie a jím celkem chutně.“ Cvičit chodí dvakrát týdně a jednou za týden absolvuje sezení v Dianě. „Je tu hodně žen, které se také snaží zhubnout. Mně už se povedlo sundat za dva týdny 2 kg,“ pochlubila se Blesku. Čtenářům vzkazuje, že to chce vydržet, mít pevnou vůli a motivaci. „Já hubnu nejen kvůli sobě,ale také kvůli synovi a příteli. Ten mě podporuje a snaží se přede mnou moc nejíst, aby mi nedělal chutě. Moje poradkyně je moc milá a do člověka nalije spoustu energie, a hlavně optimismu. Říká, že vždycky může být hůř a že na hubnutí nejsme sami.“

Komentář Blesku: Pěkný rozjezd!

Deset let jsem se nehýbala a je to znát

Ve cvïčení a pohybu musí paní Hana přidat, ale snaží se!
Výška: 172 cm
Výchozí váha: 93 kg
Zhubla: 2 kg

Trenérka Ivana Davidová naplánovala Haně cvičení alespoň dvakrát týdně a ještě domácí posilování břicha. „Je potřeba, aby si na cvičení udělala víc času, bez pohybu nebude úspěšná,“ je přesvědčená trenérka. „Cvičení jí jde zatím ztuha, protože Hanka se 10 let nehýbala. Ale doufám, že to spolu zvládneme,“ doufá Ivana Davidová. „Moje denní porce jsou 5 – 6 jídel, ale ovoce mohu pouze dopoledne, odpoledne jen už zeleninu,“ líčí Hana. „Všude s sebou nosím takzvanou krabičku poslední záchrany, kde mám svoje »bonbonky«. Tedy kolečka mrkve, ředkvičky či kedlubny, prostě to, co se dá chroupat skoro všude,“ říká Hana. „S pohybem to bylo těžší, po prvním cvičení jsem necítila nohy, přesto jsem půl hodiny šlapala domů.“ Teď už z práce nemíří na metro, ale jde rychlou chůzí – každý den víc než 40 minut. „Moje kila jdou dolů. Takže dámy i babičky! I vy můžete zhubnout, chce to jen víc pohybu a změnu v jídelníčku,“ doporučuje Hanka.

Komentář Blesku: Slušný, ale ještě přidat!

Pravidelný pohyb je pro mé tělo šok a bouří se!

Veronika jako jediná soutěžící neshodila, naopak přibrala a pohyb ji moc netěší...
Veronika Houdková (21)
Výška: 176 cm
Výchozí váha: 82 kg
Přibrala: 1 kg
Veronika přiznává, že cvičení bylo pro její ochablé tělo velký šok. „Nikdy necvičila, tak ji to hodně bolí,“ říká trenérka Jana Servátková z Family Fitness. Ale není si jistá, zda Veronika dodržuje jídelníček a cvičí i doma. „Když se jí zeptám, co jedla, tak to loví v paměti. Kdyby si jídlo připravovala, tak by to věděla přesně,“ domnívá se trenérka. „Jídelníček mám připravený na celý měsíc. Že bych přímo trpěla hlady, se říci nedá, ale chutě přicházejí hlavně večer,“ říká Veronika s tím, že ji znepokojuje, že místo aby hubla, přibrala kilo navíc. Podle trenérky Jany je Veroničina největší slabina to, že do toho nejde naplno. „Někdy mi připadá, že je jí soutěž fuk. Říká: Stejně nevyhraju, a jen se plouží po posilovně,“ říká s lítostí trenérka. Přesto doufá, že se do toho její svěřenkyně pořádně pustí.

Komentář Blesku: Největší flákač!

Fotogalerie
9 fotografií