ONLINE CHAT
Dobrý den pane Bobek. Otázku nemám, ale četl jsem Vaši knihu Bobky od Bobka a sleduji dění v zoo. Držím Vám palce, jste skutečný machr.(Jan Houžvic)
Foto
Děkuji Vám! Děkuji i za všechny otázky a omlouvám se těm, kterým jsem neodpověděl. Těším se na Vás v Zoo Praha!
Teoreticky - je lepší, že se Donně narodila samička než sameček? Myslím tím s ohledem na zařazení ve stádě... Nebo může být ve stádě víc samců?(Mirka)
Foto
Samička je určitě lepší! :-)
Dobrý den, jak se bude slonička jmenovat?(Vlasta)
Foto
Zatím nevíme. Včera jsme se rozhodli, že dáme možnost navrhovat jména opět veřejnosti. Pak vyberou chovatelé.
Dobrý den pane řediteli, sledujeme dění v pavilonu goril on-line v pražské ZOO. Zajímalo by nás, kde a jestli je takto vůbec možné sledovat gorilku Moju ve Španělsku. Děkuji za odpověď.(Radka)
Foto
Ne, Moju v přímém přenosu sledovat nelze...
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, v jakém vztahu k chovu goril je nyní pan Marek Ždánský. Nedávno jsem zaznamenal, že mluvil o Moje, orangutanech nebo Kambě v televizi. Přitom ale prý v zoo již nepracuje...(Honza)
Foto
Dobrý den, Marek musel ze zoo odejít ještě v době působení mého předchůdce, zhruba před čtyřmi lety. Se zoo od té doby nespolupracuje a jeho vyjádření jsou pouze jeho soukromou věcí. Trochu mě ale mrzí, že v médiích nedostávají prostor ti, kdo se o naše lidoopy poslední léta skutečně starají a mají o nich ty nejlepší informace.
Dobrý den pane řediteli, ráda bych se zeptala, proč je na internetu tak málo aktuálních informací o nedávno narozených mláďatech gorily, orangutana. Očekávala bych krátkou informaci třeba denně včetně aktuálních fotografií. Také by mě zajímal stav gorily Kamby, zda jí bylo provedeno plánované vyšetření, ale také o ní vůbec nepíšete. Děkuji(Jana Novotná)
Foto
Snažíme se informovat co nejvíc, o gorilách například na profilu http://www.facebook.com/pomahamegorilam. I pro nás má ale den jenom 24 hodin...
Kdy má Kamba termín porodu? Bude slůně přes web kameru na síti? Děkuji a hezký den Jarda(Jarda)
Foto
Přímý přenos z Údolí slonů je technologicky připraven. Nyní jednáme se silným mediálním partnerem o podmínkách spolupráce. I kdybychom se však nedohodli, začne přímý přenos nejpozději v den otevření Údolí slonů, tedy 30. března.
Jak se prodává Vaše kniha? Plánujete napsat další? Držím Vám moc palce! Jste úžasný(Koloušek)
Foto
Nezlobil bych se, kdyby se prodávala ještě lépe - a v zájmu tohoto cíle i reklamní vstup: http://www.kosmas.cz/knihy/174874/bobky-od-bobka/ :-)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli už Kamba podstoupila vyšetření ultrazvukem. Děkuji(Hanka)
Foto
Zatím ne a nevěřím, že by se to mohlo ještě podařit. Kambě je nepříjemné nanášení gelu a bylo by velmi riskantní ji nutit.
Dobrý den,psalo se,že Kamba může porodit už koncem roku a pořád nic.Není to divné?To je dost velký časový odstup,že doposud nic. A pak ještě jednu věc , jestli opice a i gorily samozřejmě opravdu nepijí .Děkuji(Milena)
Foto
Ten konec roku byl první teoreticky možný termín. Uvědomme si, že gorily nemůžeme ani vyšetřit, ani se jich na nic zeptat. Zní to možná příliš samozřejmě a banálně, ale snad to také ilustruje, s jak nedostatečnými informacemi musíme často pracovat...
Dobrý den, nemám žádný dotaz, jen vám moc děkuji. Mám vás moc ráda a dělejte svou práci pořád takhle dobře.(Bikirka)
Foto
Mnohokrát děkuji!
Dobrý den, kdy se začne s výstavbou či úpravou expozice klokanů ? A kdy budete mít skalní klokany ? Počítáte tady i s nějakým dalším novým druhem ? Přeji pěkný den.(Walter)
Foto
Dobrý den, výstavbu plánované expozice Austrálie jsme odložili; nejprve přijde na řadu Expozice exotických ptáků, Amazonie a některé další investiční akce.
Zdravííííííííííííím! Jak se nyní máte? Můžete mi prosím popsat postup, když se rozhodnu adoptovat zvířátko v zoo? Můžu mu nosit i vlastní jídlo?(Lidunka)
Foto
Děkuji za optání, nějaká viróza... Adoptovanému zvířeti jídlo nosit nelze. Více informací na http://www.zoopraha.cz/cs/pomozte-nam/zakladni-informace a seznam zvířat na http://www.zoopraha.cz/cs/pomozte-nam/prehled-zvirat-k-adopci.
Zdravím. Máte pro slůňátko připravené nějaké speciální podmínky, aby např. nenachladlo. Přece jen takovéhle klima pro ně není úplně typické(Jana Praha)
Foto
Slůně je v novém sloninci, v příjemném teple. Podmínky má optimální, ovšem ven půjde až povyroste a až bude venku přes deset stupňů.
Hezký den, gratuluji k vzácnému přírůstku (zrovna jsme se synem byli skoro u toho v údolí slonů :o)a chci se zeptat,na kdy je plánované otevření velemlokária a kolik mloků budeme mít??? Hodně štěstí a děkuji Gabi :) (Limetka)
Foto
Otevření "velemlokária" plánujeme na 28. září, na naši Výroční slavnost. Vaše druhá otázka neměla znít kolik velemloků budeme mít, ale kolik už jich máme :-)))
Co máte nyní na žebříčku plánů na prvním místě?(123456789)
Foto
V krátkodobém otevření Údolí slonů v sobotu 30. března. V dlouhodobém přestavbu starého slonince na Amazonii a další investiční akce.
Strašněěěěěěěěěěě moc gratuluji k slůněti! Je to bezvadné! Jak se nyní má? Zůstane v Praze??(Bohunka111)
Foto
Slůně výborně prospívá. A jestli zůstane v Praze, to je otázka na příštích šedesát let :-). Ale ano, předpokládáme, že by naše "slonička" mohla celý svůj život prožít u nás.
Strašně Vám fandím! Přinesl jste zoo moc! Jak dlouho plánujete zůstat v pražské zoo?(Simona Micková)
Foto
Děkuji! Snažím se toho pro zoo dělat co nejvíc a co nejlépe. A rozhodně si neplánuji žádnou jinou kariéru kdekoli jinde :-)
Krásný den Plánujete vyrazit za Mojou? Nevíte prosím, jak je nyní na tom? Myslím na ní stále… I s ostatními holkami…(Nováková Kateřina z Prahy)
Foto
Určitě! Pojedeme za ní, jakmile porodí. Zprávy z Cabárcena jsou poměrně opatrné, v pondělí Santiago Borragán psal, že Moja se má dobře, pouze je již velmi "tlustá" :-)
Pane řediteli, v poslední době mé děti v ZOO Praha několikrát obtěžovali vystresovaní psi neukázněných návštěvníků. Chtěl bych se zeptat zda je ZOO určena pro psychopaty se psy nebo normální rodiny s dětmi. Předem děkuji za odpověď. (naidka)
Foto
Ano, neukázněnost některých majitelů psů je bohužel velký problém. Proto jsme jednak omezili počet psů na jednoho dospělého návštěvníka na jednoho, jednak zvýšili cenu vstupenky pro psy. Myslím, že z velké části se tím výšeuvedený problém podařilo vyřešit.
Dobrý den, pane řediteli, nemám otázku, jen bych ráda poděkovala za moc pěknou knihu a doufám, že se brzy dočkáme pokračování - vždyť se toho teď u Vás v ZOO tolik děje! Blahopřeji k chovatelským úspěchům a exklusivním odchovům celému ZOO týmu (nejen u goril,organgutanů a slonů,ale také u želv korunkatých a pand červených).Skvělá je i informovanost veřejnosti přes "www" i "fb" stránky.DÍKY.J.Kozáková(Jana Kozáková)
Foto
Dobrý den, děkuji Vám! Mne naopak těší zájem o zoo na jejím webu i facebookovém profilu a ovšem i o moje Bobky :-) Sloupky píšu dál, ale jestli je za rok či dva zase poskládáme do knihy, se teprve uvidí.
Byl jste u porodu slůněte? Kde Vás ta zpráva zastihla? Jaké byly první pocity? Díky za odpovedi(J.Kovář)
Foto
Přímo u porodu jsem nebyl, všechno proběhlo nesmírně rychle, ale přišel jsem k mláděti, které bylo na světě ani ne deset minut. Snažil jsem se fotografovat, ale chvěly se mi ruce... Jednak je ohromný zážitek sledovat čerstvě narozené, ještě velice nejisté slůně, a jednak jsem si uvědomoval, že jsme překročili významný mezník - po osmdesáti letech od příchodu prvního slona do Zoo Praha jsme se dočkali slůněte. Splnil se sen celých generací chovatelů.
Dobrý den, pane Bobku. Chtěla bych se zeptat, jestli je už vybrané jméno pro malého goriláčka, pokud ano, tak jaké? A druhá otázka se týká Kamby. Pokud vím, ultrazvuk se zatím nezdařil, ví se tedy nějak jinak, zda-li zatím vše probíhá jak má? Moc děkuji za odpověď. Vám osobně přeji hodně zdaru a úspěchů jak v pracovním tak i osobním životě a ZOO přeji spoustu spokojených návštěvníků.(Helena S.)
Foto
Pokud jde o jméno, oficiální rozhodnutí ještě nepadlo, ale chovatelé asi už mají ve jméně jasno. Takže vlastně ano, fakticky už je vybráno :-)
Dobrý den pane řediteli! Strašně moc Vám fandím i celá moje rodina! Chtěl jsem se zeptat, zda plánujete zdražení vstupenek? Nebo to ted takhle zůstane? Držte se!! K.(kamil)
Foto
Děkuji! Vstupné jsme zvýšili loni a další podobný krok nechystáme. Zcela jistě ne v tomto roce.
Dobrý den, máme malou holčičku, tak je jasné, že zoo je náš oblíbený cíl výletů. Ale na rovinu říkám,jak jste zdražili,je to pro nás takřka neúnosné. Chápu, že to jde na zvířata, ale přesto to je moc peněz. Dříve jsme si kupovali roční permanentku, to teď nepřipadá v úvahu. Nešlo by s cenou něco udělat,nebo to rodinám ještě nějak zvýhodnit? Díky(Marcelka)
Foto
Dobrý den, zvýšení vstupného byl skutečně nezbytný krok a velmi mě mrzí, když čtu, že je pro někoho neúnosné. Právě proti ale připravujeme Happy Mondays, kdy vybrané skupiny návštěvníků mají vstupné za korunu, anebo vyhlašujeme vstupné za korunu pro děti. Pokuste se, prosím, využít těchto příležitostí.
Dobrý den, pane řediteli. Zajímalo by mě, kdy se asi narodí gorile Kambě mládě. Moc držíme všichni doma palce, aby vše dobře dopadlo a gratulujeme k narození všech letošních mláďat. Na jaře se určitě přijdeme podívat. Nashledanou(Petra Štrojsová)
Foto
Dobrý den, těšíme se na Vás! Na porod Kamby netrpělivě čekáme, ale netroufnu si předvídat nic víc, než že by k němu mělo dojít v horizontu nejbližších týdnů. Kamba je v pořádku, chovatelé i humánní a veterinární lékaři jsou připraveni a věřme, že Kamba i my budeme mít štěstí...
Je pravda, ze pri porodu nejdriv vyleze chobot??? Rodi slonice ve stoji jak zirafy??? Dekuji moc(Zvidavy)
Foto
Ne, nejdřív zadní nohy. A ano, rodí vestoje.
dobrý den zajímalo by mě jak probíhá porod slonice ajak dlouho to trvá jinak přeji oběma zdraví a nám návštěvníkům at dělají jenom radost děkuji(Marie)
Foto
Dobrý den, porod může trvat velmi dlouho, trvá šest až čtyřiadvacet hodin, dokonce i několik dnů, od odchodu hlenové zátky. V našem případě to bylo jen několik hodin, přičemž samotný příchod mláděte na svět proběhl nesmírně rychle.
Je to kluk, nebo holka.Uz pije od mamy mlicko? Je krasny.(Svobodova Brno)
Foto
Dobrý den, nejprve přeji hezký den všem tazatelům v tomto online rozhovoru. Slůně nám dělá radost, s úžasem včera sledoval, jak rychle se dokáže rozběhnout :-). Jsme si už jisti, že jde o samičku. Saje od večera prvního dne a máme už i potvrzeno, že přijímá mateřské mléko.Čili všechno je, jak má být.