Posly Blesku s kyticí a šekem přivítala u dveří rodinného domku v Opavě-Kylešovicích Radka Pěrušková (50). „Maminka ty zprávy ještě rozdýchává v obýváku, pojďte dál,“ smála se dcera. „Úžasné, stále se klepu, moc vám děkuji,“ vydechla její maminka, když jí Blesk šek předával.

Rituál s Bleskem

Paní Marie Blesk kupuje dle svých slov už přes 20 let. „Hraji s Bleskem všechny jeho hry, včetně Trháku,“ prozradila. „Je to takový můj rituál. Koupím Blesk, přijedu domů, uvařím si kafe, trhnu, pošlu registrační SMS a pak vyluštím křížovku,“ pokračovala seniorka.

Zděšení, pak smích

To ještě netušila, že v pondělí dosáhne na 50 tisíc! „Když jsem se to v telefonu dozvěděla, já nemohla ani mluvit! Pak jsem šla do prvního patra za dcerou a řekla jí, že mám takovou novinu... Dcera na mě jen vyděšeně koukala,“ vylíčila bývalá dělnice, která pracovala dlouhá léta v jedné z opavských fabrik.

„Lekla jsem se, protože ze sebe skoro nemohla vysoukat slovo. Pak z ní konečně vypadlo, co se stalo. Volala jsem bratrovi, ten se začal smát na celé kolo,“ usmála se dcera Radka a dodala: „Ještě předtím ten den maminka celé rodině koupila zákusky, jako kdyby tušila, že budeme mít co slavit!“

Dojetí šťastné výherkyně bylo obrovské!
Dojetí šťastné výherkyně bylo obrovské!
Autor: Tonda Tran

Zaslouží si to

Zatímco Marie Pěrušková dumala nad tím, co s výhrou provede, její děti měly jasno. „Vždycky se mohla pro rodinu rozdat. Už nám pomohla v životě mockrát, řekli jsme jí s bráchou, ať nám hlavně ty peníze nedává a užije si je sama pro sebe. Zaslouží si to,“ řekla dcera.

Jede se dál

Její maminka hodlá poctivě hrát Trhák dál. „To víte, že ano. Když se štěstí unaví, sedne i na… Jak je to dál, všichni určitě vědí,“ připomněla známé přísloví paní Marie. A pro čtenáře Blesku má jasný vzkaz: „Trhni a vyhraj!“

Výhra půjde na pohodlí

Šťastná výherkyně přiznala, že se rozmyslela poměrně rychle, co s výhrou udělá. „Právě sedím na gauči, který má dobrých 25 let, už dosluhuje. Pořídím nějakého nástupce. A druhou část peněz investuji do nové zdravotní matrace. Tu opravdu nutně potřebuji. No a uvidím, co potom zbyde. Za měsíc mám narozeniny, tak by mohla být taková trochu větší oslava,“ culí se paní Marie.

Fotogalerie
6 fotografií