Tolik radosti během tak krátké doby. Před měsícem jsme s manželem měli krásné jubileum, za měsíc čekáme narození pravnučky. A doprostřed toho se trefíte vy s takovým úžasným dárkem,“ vítala milá paní fotografa a redaktora Blesku, kteří jí přijeli s kyticí předat šek na 50 tisíc korun.

S redaktorem Blesku, který je s výhrou navštívil.
S redaktorem Blesku, který je s výhrou navštívil.
Autor: Tonda Tran

O výhře se neví

V Lověšicích, které jsou jakýmsi předměstím Přerova, o herním úspěchu Ladislavy Říhové nikdo neví. Lidé sice pokukovali po dvou autech z Blesku, že ale vezou velkou radost, prý nikoho ani nenapadlo. „Tady o tom opravdu nikdo neví a nic takového by nikoho ani nenapadlo. Zjistí to, až si přečtou noviny,“ říká Ladislava Říhová s tím, že i z příbuzných o štěstí, které ji potkalo, ví jen jedna z dcer. „Druhá je v Alpách, ta se to dozví, až přijede,“ těší se výherkyně.

Zrovna pomáhala

Ladislava Říhová i v penzi jako pečovatelka pomáhá potřebným. Mimo jiné se chodí starat o jednoho starého pána. „Zrovna jsem mu chystala večeři, když zazvonil telefon. Nejdřív jsem myslela, že volá manžel, pak jsem si ale musela sednout na zadek, když mě hlas na druhém konci ujistil, že nejde o vtip a že jsem vyhrála 50 tisíc,“ prozradila výherkyně z Lověšic a dodala: „Byla jsem dobře pět minut ve výdechu, než jsem se z toho náhlého štěstí vzpamatovala. Pak jsem hned volala manželovi.“

Žádné rozhazování

„Co uděláme s výhrou, jsme se zatím úplně jednoznačně nerozhodli,“ konstatovala Ladislava Říhová a její manžel Josef (73) k tomu dodal: „Člověk neví, co se v životě může stát, takže většinu peněz asi uložíme jako nějakou rezervu.“ „No, něco málo možná uvolníme na nějakou malou oslavu té výhry, našeho zlatého výročí svatby a narození pravnučky,“ dodala paní Ladislava.

Buchty musí být

Pak se zamyslela a prozradila, že si přece jenom pořídí něco do domácnosti. „Já každou sobotu peču buchty nebo koláče. A taky všem vnoučatům a pravnoučatům dorty k narozeninám. Neexistuje, že by tohle neměli od babičky. No a náš sporák, a hlavně trouba, už dosluhuje. Takže pravděpodobně využijeme příležitosti a koupíme si sporák s kvalitní troubou nový,“ řekla Blesku paní Ladislava.

Nej rubrika? Trhák!

Říhovi jsou pravidelnými čtenáři deníku Blesk od jeho prvního čísla. „Dřív jsem ho vozila domů z práce, teď když jsem v důchodu pro něj jezdím pár kilometrů do Přerova,“ prozradila věrná čtenářka s tím, že oblíbené noviny čte poctivě od »první stránky do posledního písmene na stránce poslední«. „Mám ráda informace o dění ve společnosti i o běžném životě. Když se mě ale ptáte zrovna dnes na nejoblíbenější rubriku, tak musím odpovědět, že je to Trhák,“ řekla se širokým úsměvem milá žena.

Hrajeme dál!

Říhovi z Lověšic podle svých slov nikdy štěstí ve hrách neměli. „Vyhráli jsme tak maximálně třeba lístky do kina nebo nějaké výhry v řádech desetikorun. Tohle je naše první velká výhra,“ prozradila Ladislava Říhová a dodala: „Je to ale nádherné. A rozhodně budeme hrát dál. Včera i dnes už jsem zase číslo z kuponu poslala,“ věří v další úspěch.

Fotogalerie
5 fotografií