Na televizích dostaneme 4krát vyšší rozlišení, stále více s nimi budeme surfovat po internetu a budeme je ovládat hlasem a pohybem. Podobně i osobní počítače, které tyto schopnosti získají s operačním systémem Windows8 a senzorem Kinect už v únoru. Tenoučké a výkonné ultrabooky (nástupce notebooků) dostanou dotykové obrazovky. Klasické tablety dostanou čtyřjádrové procesory a budeme je moci sebou brát třeba i do vany. Výrobci je totiž s oblibou prezentovali, podobně jako chytré telefony, vhozené mezi rybkami v akváriu.

Notebooky zmizí, nastoupí ultrabooky

Ultrabooky v sobě spojí výhody tabletů a notebooků. Kupříkladu ovládací plocha (touchpad) prototypu Nikiski od společnosti Intel tvoří třetinu těla, je průhledná a dotyková z obou stran. Po zavření notebooku funguje jako dotyková obrazovka. Novinka Lenovo IdeaPad Yoga to řeší jinak. Ultrabook prostě pořádně otevřete, až se zadní strany obrazovky a těla dotknou a tablet je na světě.

Video
délka: 00:41.00

Nikiski je nový ultrabook od Intelu /Youtube.com/

Televize budou větší a kvalitnější

Televize budou mít v budoucnu 4krát hustší síť obrazových bodů než 1080p. Takovou je i 84palcová (213 cm) televize LG 84LM9600 s rozlišením 3,840×2,160. Ovládá se pomocí ovladače snímajícího pohyb a k vyhledávání na internetu, nebo k psaní příspěvků na sociální sítě postačí jen mluvit do mikrofonu zabudovaného v ovladači.

Tablety se ztenčí

Novinkou, kterou ale v našich obchodech hned tak neuvidíme, je Pantech Elements. Tablet je voděodolný a můžete se s ním klidně i koupat. Zato Acer Iconia Tab A700 u nás už seženete. Má čtyřjádrový procesor Tegra 3, s taktem 1,3 GHz na každém jádře a oživuje ho operační systém Android 4.0. Tloušťka tabletu je přitom pouhých 9,8 mm.

Video
délka: 00:24.00

Fujitsu na veletrhu představil i voděodolný tablet /Youtube.com/

Mobily odolají vodě

Nejtenčí vodotěsný chytrý telefon světa je tenký pouhých 6,7 milimetru. Vyrábí ho firma Fujitsu a jmenuje se ARROWS ES IS12F, má čtyřjádrový procesor Nvidia Tegra 3 a operační systém Android 4.0. Novinka je zatím dostupná jen na japonském trhu.

Zato Sony Experia S se brzy objeví i u nás. Má 4,3“ displej s technologií Mobile Bravia ve vysokém rozlišení, dvoujádrový procesor s taktem 1,5 GHz a operačním systémem Android 4.0. Telefon má i 12megapixelový fotoaparát se snímačem Exmor R, s nímž můžete z pohotovostního režimu fotit už za 1,5 vteřiny.