Již s příchodem LCD televizorů s edge (postranním) LED podsvícením televizorů tento „Korejec“ šokoval a fascinoval zároveň. Moderní chromovaný, bílý nebo klavírně černý design okouzloval zrak. Navíc v kombinaci s famózní tenkostí se stával dominantou obývacího pokoje jedenadvacátého století. S rokem 2011 technologie postoupila a poslední modelové řady mají rámeček silný pouhých 5mm. Napřesrok už pravděpodobně rámeček nebude žádný... Korejským designérům
nelze vskutku nic vytknout.

Takzvané Smart TV (chytré televize) kromě pouštění multimediálního obsahu přes síť konečně nabízí i plnohodnotný internetový vyhledávač přímo na televizi.
Autor: Jan Jedlička
Dalším důležitým aspektem, na který se Samsung zaměřuje, je síťové připojení. Takzvané Smart TV (chytré televize) kromě pouštění multimediálního obsahu přes síť konečně nabízí i plnohodnotný internetový vyhledávač přímo na televizi. Bylo také na čase! Pokud se nettopy (mini počítače pro TV) chtěly výrazněji prosadit, tak teď jim zvoní hrana.

Samsung stále více sází na 3D zobrazování, které údajně vylepšil. Popravdě řečeno jsme v rámci smyslového testování během budapešťského veletrhu Samsung forum 2011 neviděli oproti starým modelům příliš veliký rozdíl. Při hraní 3D her na noteboocích nebo monitorech s prostorovým zobrazováním stále rušilo nepříjemné blikání zářivek. Ale doma tento defekt většinou nehrozí.

Monitor SA950
Autor: Jan Jedlička

 

3D efekt na počítačovém monitoru s futuristickým designem nebo notebooku byl velice uspokojivý.

3D brýle potěšily ohýbatelnými rameny
Autor: Jan Jedlička

 

 

 

 

 

Co se pohodlnosti týče, brýlím se dostalo vylepšení v podobě ohýbacích paciček. Nejlehčí model mini brýlí váží jen 28 gramů a na nose jej skoro necítíte. Ani majiteli brýlí dioptrických nevadí, sami jsme si to ozkoušeli. Novinkou je také bezdrátová dobíječka pro 3D brýle.

Notebooky řady devět, které vynikají extrémní tenkostí duralového těla
Autor: Jan Jedlička

Ve světě výpočetní techniky ještě chvíli zůstaneme. Samsung představil notebooky řady devět, které vynikají extrémní tenkostí duralového těla. Dural je mimo jiné materiál, který se používá pro konstrukci letadel a je velice odolný. Notebook je nejen velice odolný s designově vyšperkovaný, ale také výkonný. Ve spojení s SSD diskem bez pohyblivých částí (nic se netočí) se počítač nastartuje za asi 12 vteřin, probuzení z režimu spánku zabere vteřiny jen tři. Notebook je během práce velice svižný, ale raději ani nechceme vědět kolik bude stát.

Domácí kino - trpaslík HTD7100, který svou konstrukcí připomíná skládací krychli. Přehrává CD, DVD i Blu-Ray a nechybí ani 3D
Autor: Jan Jedlička

 

 

 

Co se týče elegantního desingu, tak u domácích kin nás maximálně zaujal trpaslík HTD7100, který svou konstrukcí připomíná skládací krychli. Přehrává  CD, DVD i Blu-Ray a nechybí ani 3D. Přístroj buď necháte jako krychličku pohromadě nebo ho rozložíte na jednotlivé komponenty a rozmístíte do nábytku. Reproduktory velikostí odpovídají středně rozsáhlé knížce. Hlavní jednotka má zabudovaný i Wi-Fi přijímač pro přístup na internet.