Teď se se svým zařízením přihlásilo i TCL a svůj „tabletofon“ ohýbá hned nadvakrát. Novinka od TCL je ale zatím jen nefunkční prototyp, který má ukázat řešení konstrukce kloubů. Nicméně ukazuje, že to půjde a koncept zapůjčilo k důkladnějšímu prozkoumání technologickým novinářům, konkrétně těch ze Cnetu.

Ačkoli se zařízení dokáže složit do kvádříku připomínajícího větší telefon, je to v jádru přece jen více tablet – po kompletním rozložení totiž nabídne displej s úhlopříčkou 10". 

TIP: Úžasná Motorola Razr na prvních obrázcích. Displej je nejen ohebný, ale i vystřelovací!

Vzhledem ke dvěma kloubům a „harmonikové“ konstrukci, musel výrobce řešit oba druhy ohybu – s displejem vně, ale i s displejem uvnitř složeného zařízení. A poradil si s tím údajně dobře. Přináší to samozřejmě všechny výhody i nevýhody toho, co nabízí ohební pionýři Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X. Displej bude z měkčího plastového materiálu a tudíž náchylnější k poškrábání než sklo, zde bude ale napůl schovaný a svou třetinou přesto může sloužit i ve složeném stavu.

TCL je čínský výrobce elektroniky, který dříve vyráběl pro jiné značky, ale aktuálně se s vlastní značkou úspěšně prosazuje na trhu s televizory. S výrobou mobilních zařízení už má také bohaté zkušenosti a je pravděpodobné, že některá zařízení uvede na světový trh i pod vlastní značkou. Možná právě i nadvakrát ohebný telefon, aby firma ukázala svou technologickou vyspělost. Zatím však o finální produkci, budoucím osazeném displeji, začátku prodeje či ceně nebyla vůbec řeč.

TIP: TCL ukázalo ohebný smartphone. Do prodeje by měl jít zhruba za rok

Mezitím se do prodeje opatrně chystají Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X.  Firmy nejdřív nadchly technologické fandy prvními modely telefonů, které by ohebný displej využívaly, jenže pak následovaly problémy s konstrukcí a odklady. Zájemci s tučnými peněženkami se však nakonec ještě letos dočkají.