Video
délka: 01:51.44

Horizon: Call of The Mountain PlayStation

Nová virtuální realita pro PlayStation 5 ponese název PlayStation VR2, a co se hardwarového vybavení týče, vypadá velmi slibně. Headset bude mít dva OLED displeje s rozlišením 4K. Přesněji řečeno to bude 2000 x 2040 pixelů na jedno oko. Obnovovací frekvence bude 90/120 hz. Chybět nebude ani podpora vysokého dynamického rozsahu HDR, odhalilo Sony.

V headsetu bude kamera, která bude sledovat pohyb očí. Zorné pole bude mít rozsah 110 stupňů. 3D audio je samozřejmostí a i samotná „helma“ bude mít odezvu v podobě vibrací. Velkou novinkou budou smyslové ovladače PlayStation VR2 Sense. Ty budou fungovat částečně podobně jako ceněný gamepad DualSense pro PlayStation 5. Haptická odezva bude jejich silnou zbraní. Stejně tak jako adaptivní spouště.

První odhalená videohra: Horizon: Call of the Mountain

Tracking ovladačů má být podstatně přesnější. A co je nejdůležitější, oproti prvnímu PlayStation VR nás údajně podle slibů Sony čeká jenom jeden jediný kabel k připojení ke konzoli. Již byla také odhalena první videohra pro PlayStation VR2. Jde o Horizon: Call of the Mountain, což je spin-off Horizon: Zero Dawn, který se odehrává z pohledu první osoby.

Fotogalerie
7 fotografií