Video
délka: 02:48.76

Resident Evil 2: The Ghost Survivors Resident Evil/Capcom

Resident Evil 2: The Ghost Survivors je arkádovým přídavkem ve stylu The 4th Survivor s legendárním Hunkem, který je přítomný už v základní hře. Jde o zhruba 10 až 20 minut trvající kapitoly, v nichž máte za úkol dostat se z Raccoon City živí a překonat útoky zástupů nemrtvých a jiných monster.

Škoda, že příběhu není více

Příběh tohoto DLC nepatří do hlavní hry, protože v ní všichni hrdinové, za které si zde zahrajete, zemřeli. Toto je alternativní pohled na jejich příběhy. A i když se vždy dočkáte úvodních a závěrečných animací složených ze statických obrázků, ještě větší důraz na příběhové pojetí by určitě nezaškodil.

Všechny kapitoly si můžete zahrát v pokusu o jejich splnění v co nejlepším čase, nebo si lze zvolit trénink. Ten je v podstatě lehkým módem pro méně zkušené hráče. Rozdíl v obtížnostech je velmi markantní. Při hře na čas máte méně zbraní, munice, zdravení i místa v inventáři. Při tréninku je tomu naopak.

Jen jeden předmět a šmitec

Na svých cestách po zdevastovaném Raccoon City narazíte na automaty na bonbony, z nichž si namísto sladkostí můžete vzít vždy jeden předmět z nabídky. Postavíte se také zombiím s batohy, v nichž najdete po jejich odprásknutí další předměty. Utkáte se ale i s dalšími novými nepřáteli.

Nemrtví s propanbutanovými lahvemi na zádech způsobí po likvidaci výbuch. Ten sejme i všechno v okolí. Další zombie jsou ještě zajímavější. Jde o otrávené chodící mrtvoly ve fialové barvě. Jakmile vás kousnou, začne vám v těle kolovat krev a musíte se vyléčit. Kvůli vzhledu jsou nepřehlédnutelné.

Jako horký pšouk

Kolem sebe mají fialový opar. Různě po těle mají slabiny. Když se do nich trefíte, fialový mráček z nich vyletí jako horký pšouk do větru. Kde se však slabá místa nacházejí, není od pohledu zřejmé, takže do nich musí hráč pálit a zjistit to metodou pokus-omyl. Nejvýraznější noví nepřátelé jsou ale ještě děsivější.

Jedná se o Pale Heady – zmutované zombie bez očí s děsivou bílou kůží a bez jakýchkoliv vlasů či oblečení. Jejich výsadou je kromě naprosté obludnosti i to, že se po zásahu okamžitě regenerují. Po úspěšném splnění epizod a některých dalších podmínek se odemykají vtipné i stylové masky, které mohou hrdinové nosit na hlavě.

Nesmyslné masky

Jde od nesmyslů jako jednorožce, tygra nebo dokonce živého mývala, až po stylové masky G-mutanta, plesnivého Molded z Resident Evil 7: Biohazard nebo obří lebku. Jde o fajn legrácku, která však shazuje vážnost hry. A zničené město zombie apokalypsou není moc místem pro vylomeniny. Ale je to otázku vkusu.

A kdo že tedy v Resident Evil 2: The Ghost Survivors vystupuje? Hrdinou první nové epizody No Time To Mourn (není čas truchlit) není nikdo jiný než Robert Kendo – majitel legendárního obchodu se zbraněmi. Jeho příběh patří k těm nejsmutnějším. Hráč sleduje, jak se jeho dcera mění postupně v zombii.

Omluva mrtvé dcerce

Zde se Kendo poté, co ušetřil dcerku dalšího trápení, chystá prohnat kulku hlavou i sobě. Než však spáchá sebevraždu, slyší v radiu kamaráda, kterak hlásí, že sehnal vrtulník a nabízí cestu z Raccoon City pryč. Kendo se zvedá od mrtvolky dcery, omlouvá se jí a vyráží za záchranou.

No Time To Mourn je akční přídavek se spoustou jedovatých zombií a dalších monster, v němž si hodně zastřílíte i se trochu vynervujete. Nejde o nic lehkého a po krku vám půjde i Licker. Škoda hudby, která působí jako z pouti. Další Runaway (uprchlice) pojednává osudu dcery starosty Raccoon City Katherine Warren.

Utíkej, Katherine, utíkej!

Ta vyvázla ze spárů zkorumpovaného šéfa zdejší policie Briana Ironse a zabila ho. Teď se musí co nejrychleji dostat do věznice za svým milým, novinářem Benem Bertoluccim. Jenže i když je ozbrojená, po krku jí jde spousta strašidelných Pale Headů. Hra za Katherine je hodně hororová.

Ozvláštněna je také tím, že starostova dcera musí pro postup vždy získat potřebný klíč. A dostat se k němu není mnohdy nic snadného. Kapitola Runaway se nejvíce blíží pravému pojetí survival hororu a její hudební doprovod je atmosférický. Jde o nejlepší část přídavku, proto je škoda, že je nejkratší.

Klasické ratatata

V třetí části nazvané Forgotten Soldier (zapomenutý voják) se chopíte role anonymního vojáka Ghosta. Ten získal vzorek smrtícího G-Virusu a musí s ním pláchnout do lanovky. Jde o nejakčnější a také nejnudnější část. Je však také pořádně těžká a objeví se v ní i děsivý a nelítostný Mr. X.

Poslední tajná část The Ghost Survivors se jmenuje No Way Out a v kůži šerifa Daniela Cortiniho se v ní postavíte rovné stovce (nebo 70 při tréninku) zombií ve stísněném prostoru benzinky. Odemknout ji ale musíte dohráním veškerého předchozího obsahu. Jde o hodně adrenalinový boj.
Fotogalerie
31 fotografií
Nemrtví na vás útočí ze všech stran a akce je frenetická. Remake Resident Evilu 2 je jasným adeptem na hru roku. Je děsivý, graficky krásný a má spoustu obsahu. Díky The Ghost Survivors je ho nyní ještě více. A co je hlavní, je zcela zdarma. Ostatní vydavatelé by si měli vzít z Capcomu příklad. Tohle je naprostá paráda.

Série Resident Evil přehledně na Blesk.cz

Hodnocení Blesk.cz: 85 %

Plusy:
Přídavek je zcela zdarma
4 nové kapitoly
Dosud nevidění nepřátelé
Legrační i stylové masky

Minusy:
Větší důraz na příběh by neškodil

Infobox
Datum vydání: 15. únor 2019
Platformy: PlayStation 4 (testováno na PS4 Pro), Xbox One, PC
Cena: Zdarma
Výrobce: Capcom R&D Division 1
Vydavatel: Capcom
Distributor v ČR: Cenega
Jazyk: AJ
Oficiální stránka hry