Video
délka: 01:00.84

Need for Speed: Payback trailer Electronic Arts

Stejně jako předchozí 22. díl Need for Speed, který měl být jakýmsi restartem celé značky, je Need for Speed: Payback příběhově orientovanou hrou. Vypráví o osudech tří přátel Tylera "Tye" Morgana, Seana "Maca" McAlistera, a Jessicy "Jess" Miller, kteří jsou mistři za volantem, a každý z nich vyniká v něčem jiném. Jeden je mistr silničních závodů, další offroadové jízdy a v týmu nechybí ani přeborník v řezání smyků.

Všichni jsou ale podvedeni, když jde nelegální práce od desíti k pěti a tým přichází o cennou superkáru a má za zadkem několik policejních vozů. Začíná tak story o zradě, pomstě a honičkách s policií. Inspirace filmovou sérií Rychle a zběsile je zřejmá, ale jinak je příběh zapomnění hodný, protože neobsahuje žádné překvapení, je plný klišé a navíc trpí dost tuctovými postavami. Need for Speed: Payback je však přece jenom hrou o závodech a v nich úplně neselhává.

Hra se snaží co nejvíce připomínat filmovou sérii Rychle a zběsile.
Hra se odehrává ve fiktivním americkém státě Fortune Valley, který je virtuální variací na Nevadu. Najdete tu pouštní cesty, obrovská údolí i město plné hazardu okatě připomínající Las Vegas. Tvůrci se dušují, že jde o největší otevřený svět v sérii a není důvod jim nevěřit. Fortune Valley je pěkné místo, kde závodit, a i když jsme už viděli hezčí světy v závodních hrách jako ve Forza Horizon 3, tenhle se nám líbí. Vizuálně mohl taky vypadat k světu, ale zde hra pokulhává.

Jak vzdálené objekty v závodním prostředí, tak detaily na autech doskakují, jak je hra nahrává. Ostuda. O to jsme prosím hráli na PlayStation 4 Pro! Grafiku tak chválit nemůžeme. Hudba a zvuk jsou OK. Na soundtracku nalezneme jména jako Rae Sremmurd, Gorillaz, Tom Morello feat. Leikeli47, A$AP Ferg nebo Queens of the Stone Age. Poslechnete si známé zástupce rocku i hip-hopu, ale ruku na srdce, předcházející díly měly povedenější hudební doprovod.

Jízda v terénu.
Zpět ale k samotnému závodění. To je naštěstí v pořádku. Tedy pokud si libujete v arkádové jízdě. Need for Speed: Payback se vůbec nesnaží přiblížit realismu. Zde se řežou smyky ostošest, auta létají vzduchem a po vzoru Burnoutu dostáváte body i za ničení okolí tratě. Fortune Valley je plné úkolů a naštěstí od předchozího dílu si můžete vybrat, zda kampaň propojíte s online závoděním či nikoliv. Samotný online multiplayer je povedený.

Závodění s živými protivníky, stejně jako destrukce nebo smykování, je prostě zábavnější než s počítačem ovládanými nekňuby. Série Need for Speed byla vždy o honičkách s policisty a ty ani tentokrát nechybí. Jsou ale trapné, jelikož jde policajty setřást nebo zlikvidovat jejich vozy až příliš snadno. Za úspěšné závodění budete získávat karty s nejrůznějšími vlastnostmi (akcelerace, maximální rychlost atd.), kterých můžete aktivovat až šest.

Fotogalerie
33 fotografií

Jde o jednoduchý a příliš nepropracovaný systém tuningu, ale budiž. Funguje. Při závodech se navíc budete moci sázet a více si vydělat. A nebyla by to hra od Electronic Arts, aby v ní nechyběly mikrotransakce. Pokud vám závodění nejde, vylepšení si prostě koupíte za skutečné prachy. Fuj. Need for Speed: Payback tak určitě není vyložený propadák ani opovrženíhodný titul. Jsou to lehce nadprůměrné závody, které potěší příznivce arkád. Hodné odkazu Need for Speed ale vážně nejsou.

Hodnocení Blesk.cz: 60 %

Plusy:
Dobrý arkádový jízdní model
Fortune Valley je pěkné místo pro závodění
Spousta úkolů ke splnění
Povedený multiplayer

 

Minusy:
Grafika doskakuje
Příběh plný klišé a tuctových postav
Policajtů je příliš snadné se zbavit
Odporné mikrotransakce 

 

Infobox
Datum vydání: 10. listopad 2017
Platformy: PlayStation 4 (testováno na PS4 Pro), Xbox One, PC
Cena: 1799 Kč (konzole), 1599 Kč (PC)
Výrobce: Ghost Games
Vydavatel: Electronic Arts
Distributor v ČR: Electronic Arts
Jazyk: AJ