Video
délka: 01:57
720p 360p

Super Lucky's Tale trailer Microsoft

První díl lišákova dobrodružství Lucky’s Tale byl určený výhradně pro virtuální realitu Oculus Rift pro PC. Hodnocení jedničky byla lehce nadprůměrná. Hra těžila hlavně z toho, že hopsaček pro VR opravdu příliš není. Ale o špatný počin nešlo. Pokračování Super Lucky’s Tale je jednou z her z programu Xbox Play Anywhere, takže pokud si ji pořídíte, můžete ji hrát na konzoli Xbox One i PC.

Příběh hry je pohádkově jednoduchý. Lucky a jeho starší sestra Lyra jsou ochránci pohádkového světa, a zatímco liška je v tom zkušená, hlavní hrdina teprve svůj potenciál musí předvést. Pro děti je skvělé, že hra má české titulky. Super Lucky’s Tale je klasická 3D hopsačka plná skákání, sbírání i nenásilném odstraňování protivníků. Jak už asi tušíte, zlikvidujete je hopsnutím na jejich hlavu. Ve hře se toho sbírá opravdu hodně.

Grafika je pestrobarevná.
Ve vašem hledáčku budou mince, diamanty, srdce pro doplnění zdraví, písmena L, U, C, K a Y, ale hlavně nejdůležitější čtyřlístky. Jenom díky nim se dostanete ve hře dál. A abyste se mohli utkat s finálním bossem, budete jich potřebovat dokonce 80 z 99 dostupných. Důvod je zřejmý – budete se často vracet. Jde o umělé prodloužení hry. Ta totiž nabízí pouze čtyři světy. V každém z nich najdete jenom pět úrovní. A to je málo, za šest až sedm hodin hraní je konec.

Kromě klasických trojrozměrných úrovní vás čeká příjemné rozptýlení v podobě klasických zleva doprava 2,5D levelů i jejich obdoby, v níž se nemůžete zastavit a jenom běžíte dopředu. Průšvih je, že vám to bude celou dobu kazit kamera i nepřesné ovládání. Z nepochopitelného důvodu není možné měnit v 3D levelech pohled volně, ale pouze v rozsahu asi 180 stupňů. V 2,5D levelech zase špatně uvidíte, když se přesunete do pozadí.

2,5D úrovně jsou příjemným rozptýlením.
K tomu je ovládání nepřesné a často dopadnete jinam, než jste zamýšleli při skoku. Odezva ovladače není nejlepší. Je to škoda, protože lišák Lucky je sympatická postavička s obstojnými schopnostmi. Kromě hopsání umí jako správná liška norovat a s vervou se ohání ocasem. Potěší i vedlejší levely, v nichž řešíte jednoduché hlavolamy nebo hrajete variaci na starou hračku – dřevěný labyrint, v němž musíte dostat kuličku do propasti.

Super Lucky’s Tale rozhodně není schopný konkurence peckám jako Super Mario Odyssey nebo Ratchet & Clank. Je to fajn hopsačka, která zabaví nejmenší, ale potrápí technickými problémy. Grafika je pestrobarevná, ale z nového Xboxu One X maximum rozhodně neždímá. I když běží v 4K rozlišení a při 60 fps, vypadá hra svým vzezřením spíše jako titul z minulé generace konzolí. Škoda, třeba bude mít Lucky příště více štěstí.

Fotogalerie
16 fotografií

Hodnocení Blesk.cz: 60 %

Plusy:
3D i 2,5D úrovně
Lucky je sympatický a schopný hrdina
Vedlejší levely

 

Minusy:
Krátká životnost
Špatná kamera
Nepřesné ovládání

 

Infobox
Datum vydání: 7. listopadu 2017
Platformy: Xbox One (testováno na Xbox One X), PC
Cena: 799 Kč
Výrobce: Playful
Vydavatel: Microsoft
Distributor v ČR: Microsoft
Jazyk: AJ