Již podle názvu je jasné, že nový Hitman je opět tzv. restartem. Ano, tak trochu tomu tak je. Jenže zatímco je tutoriál dějově prequelem, samotné epizody se odehrávají po posledním díle Hitman: Absolution. Navíc jde o hru s pevně vytesanými základy, které známe z předešlých dílů. Vítejte doma, virtuální zabijáci.

Video
délka: 02:02

Trailer k videohře Hitman IO Interactive/Square Enix

I když je zatím dostupná pouze první epizoda (druhá vychází 26. dubna), je toho k hraní v současnosti překvapivě dost. Zahrát si totiž můžete i prolog, který slouží jako tutoriál. Jenže nejde o žádné nudné vysvětlování herních základů. Jde o předvedení plíživé akce v plné polní a regulérní úrovně plné zábavy.

Prolog se odehrává na tajné základně organizace, kde si vyzkoušíte hned dvě mise. Jakmile se podíváte vzhůru, uvidíte utopickou tréninkovou místnost. A to i přesto, že kulisy byly sestaveny tak, že se máte ocitat na luxusní jachtě i vojenské základně na Kubě. To působí velmi cool a stylově.

Tréninková místnost působí utopicky.
A hned dvě tréninkové mise jsou paráda. Jsou plné možností, jak odstranit své cíle. Paradoxní je, že i když jde o trénink, tak tyto dvě úrovně mají lepší level design než většina ostatních současných her. Jsou členité, téměř každé dveře lze otevřít a narazíte na spoustu interaktivních předmětů.

To, že máte ve výbavě pistole s tlumičem a škrticí strunu, ještě neznamená, že byste měli používat převážně je. Můžete být nenápadní a otrávit cíli jídlo. Můžete poškodit záchranný člun a nechat ho pod ním rozdrtit tak, že to bude vypadat jako náhoda. Velmi stylové. V tomhle před tvůrci smekáme a tleskáme.

Převleky jsou silnou stránkou agenta 47.
A pak tu jsou samozřejmě převleky. Holohlavý zabiják s nadčasovým vzhledem snadno všude zapadne. Střežené oblasti jsou ale samozřejmě dostupné jenom povolaným. Abyste se do nich dostali, budete muset omráčit stráž nebo například kuchaře. Agent 47 je totiž mistr převleků. Každou misi se samozřejmě vyplácí hrát znovu a vyřešit jinak. Stejně tak plnit výzvy, které úrovně nabízejí.

Samotná první mise v Paříži vám ukáže sílu možnosti splynutí s davem. Odehrává se totiž na módní přehlídce plné lidí. Obrovská vila je plná skrýší, vedlejších cest a možností, jak zabíjet. Buďte nápadití. Škoda, že příběh takový moc není. Je tuctový, přitom by ho díky epizodickému formátu šlo dobře šponovat a dávkovat.

Hlavně potichu
V dostupných úrovních navíc můžete vytvářet vlastní kontrakty k zabíjení a nahrávat je na síť. Stáhnout si můžete i výtvory dalších hráčů. Hrát je lze však jen online. Nový Hitman se hraje parádně a baví. Z technického hlediska jde však o průměr. Hra vypadá spíše jako titul z minulé generace konzolí. Jakoby grafický engine Glacier už ukázal svůj vrchol.

Tím nejhorším neduhem jsou však loadingy. Čekat na restart i minutu zkazí radost ze hraní. I tak se ale na další epizody, které se budou odehrávat po celém světě, více než těšíme. Celkem jich bude sedm a vycházet budou v měsíčních intervalech. Takže již zanedlouho opět vyleštíme pleš a půjdeme vykonávat špinavou práci s grácií.

Fotogalerie
19 fotografií
 

Hodnocení Blesk.cz: 8/10 

 

Plusy:
Propracovaná plíživá hratelnost
Spousta možností, jak zabíjet
Nápaditá výměna obleků
Skvělý design úrovní
Delší prolog
Vytváření vlastních kontraktů
Minusy:
Ubíjející nahrávací časy
Horší grafika
Příběh hraje druhé housle

Infobox
Datum vydání:  11. března 2016
Platformy: Xbox One (recenzováno), PlayStation 4, PC
Cena: 1699 Kč (kompletní hra), 399 Kč (Intro pack)
Výrobce: IO Interactive
Vydavatel: Square Enix
Distributor v ČR: Cenega
Jazyk: AJ