Poprvé v sérii tvůrci přišli se dvěma hlavními hrdiny, a i když to zní jako laciný trik, dvojčata Jacoba a Evie Fryeovy jsme si po pár hodinách hraní oblíbili. Zatímco Jacob je horkokrevný a do konfliktů jde po hlavě, Evie raději přemýšlí nad alternativami. Alespoň co se příběhových misí týče. V praxi je hra za ně totiž skoro totožná, a to i když má každý z nich specifické zbraně. S povděkem vítáme, že dění v současnosti, které jsme v sérii neměli nikdy rádi, bylo minimalizováno.

Video
délka: 01:52.84

Trailer na videohru Assassin's Creed Syndicate Ubisoft

Při hraní vedlejších misí, plnění volných aktivit a průzkumu nádherně, ale vážně nádherně zpracovaného viktoriánského Londýna mezi nimi lze přepínat, při hraní příběhových misí nikoliv. Krásy Londýna jsou vážně nesmírné, jen počkejte, až vyšplháte na vrchol Big Benu. Hlavní město Velké Británie je navíc o mnoho větší než Paříž ze zabugovaného Assassin’s Creed Unity.

Obě postavy lze zlepšovat v kategorii souboj, kradmý postup a ekosystém. Než si vylepšíte vše ve vývojovém stromu, je lepší schopnosti mezi postavy rozdělit, ale nakonec budou obě excelovat stejně ve všem. Novinek je relativně málo, ale vystřelovací lano je vskutku významné. Dostanete se díky němu rychle do výšek a zavěsit se s jeho pomocí můžete na lano i mezi jednotlivými budovami.

Potichu… potichu…

Potěší i možnost řídit kočár s koňským spřežením. Díky němu se můžete Londýnem pohybovat velmi rychle i na zemi. A nejednou se bude hodit k přejetí protivníků či závodění s dalším koňským spřežením. Zatímco příběhové mise se nesou v klasickém Assassin’s Creed duchu typu „zabij cíl“, „doprovoď a ochraň postavu“ nebo „ukradni předmět,“ vedlejší nabízí více rozmanitosti.

Budete sbírat neřády pro svůj gang, který postavíte proti dalším gangům, budete přepadávat vlaky a přihlásíte se do klubu rváčů, v němž budete bojovat o těžce vydřené prachy. Škoda jen, že soubojový systém je repetitivní a po chvíli se naučíte, jak útočit i se ranám vyhýbat tak dobře, že většina nepřátel nebude problém. Na svých cestách potkáte řadu historických postav, jak je v sérii zvykem. Narazíte na Charlese Darwina, Charlese Dickense nebo Karla Marxe. Atmosféra hry je přitom perfektní a dění má spád.

Fotogalerie
12 fotografií
Kampaň vydrží úctyhodných 20 hodin, a pokud vás hra chytne, rozhodně nepustí. Po průšvihovém Assassin’s Creed Unity, které bylo protkáno technickými chybami stejně jako pavučina na záchodě ulovenými mouchami, potěší, že chyb je míň, ale přesto se bez nich hra úplně neobešla. Jako celek jde však o důstojný přírůstek do rozsáhlé rodiny Assassin’s  Creed, což se o loňském díle Unity rozhodně říct nedalo.

Hodnocení Blesk.cz: 8/10 

Plusy:

Dvě hratelné postavy, mezi nimiž lze přepínat
Vystřelovací lano rozšiřuje hratelnost
Krásně zpracovaný viktoriánský Londýn
Spousta vedlejších misí
Minimum dění v současnosti, hurá
Minusy:
Repetitivní souboje
Bez chyb se to neobešlo

 

Infobox
Datum vydání: 23. říjen 2015
Platformy: PlayStation 4, Xbox One
Cena: 1699 Kč
Výrobce: Ubisoft Quebec
Vydavatel: Ubisoft
Distributor v ČR: ConQuest
Jazyk: AJ