Příběh stejně jako film pojednává o sedmnáctiletém belgickém reportérovi Tintinovi, kterého obvykle touha po sólokapru přivede do pořádných potíží. Tentokrát je Tintin na stopě pokladu obávaného piráta Rudého Rackhama. Společnost při jeho dobrodružstvích mu bude dělat jeho věrný čtyřnohý přítel Filuta a ztřeštěný mořský vlk kapitán Haddock.

Video
délka: 01:46.80

Tintinova dobrodružství jako videohra Ubisoft

Hopsačka kombinující rozměry

Většina hry je 2,5 D hopsačkou, tudíž s 2D hratelností a trojrozměrnou grafikou. Tintin umí běhat, skákat, odrážet se od zdí, vystřelovat lano, koulet se a bojovat s nepřáteli, nebo se s nimi vypořádat potichu zezadu. Boje se však bohužel skládají jen z opakovaného mačkání jednoho tlačítka stále dokola. Že by však likvidování nepřátel nebyla zábava, se říct nedá. Hned na několik místech hry se dostanete k pochodním, banánovým slupkám, nafukovacím míčům nebo dalším předmětům, s nimiž je jejich eliminování mnohem zábavnější než s holými pěstmi. Ale nebojte se, že by byla hra drastická, protivníci končí na zemi s poskakujícími hvězdičkami kolem hlavy. Hra je určená dětem, což je znát i na obtížnosti. Nikdy se na žádném místě nezdržíte příliš dlouho a i těch pár hlavolamů, které hra obsahuje, vyřešíte ihned. V případě mladších hráčů kolem 10ti let věc jistě příjemná, pro starší však hra postrádá jakoukoliv výzvu.

Létání v letadle je extrémně jednoduché.
Létání v letadle je extrémně jednoduché.
Autor: ConQuest

Vzhůru do oblak

V hlavním příběhovém režimu, který kopíruje film, si mezi hopsáním chvílemi zaplavete pod vodou nebo zalétáte zavěšeni za papouška. Jindy zase v kůži, pardon, kožichu Filuty budete čenichat po stopách. Pravé rozptýlení však přijde ve vzduchu, kdy musíte s letadlem prolétat hustá mračna v bouři, vyhýbat se tornádům a sestřelovat protivníky. Vše však zvládnete levou zadní. O něco poutavější je jízda v sajdkáře. Jednou ji budete muset řídit, jindy se zase necháte vozit, abyste se mohli s pomocí praku vypořádat s dotírajícími nepřáteli. Ve scénách, kdy se kapitán Haddock zasní, se zase zúčastníte pirátských šermířských soubojů. Přesto ani jedna z těchto miniher není kdovíjak propracovaná, ale alespoň přinášejí chvilkové rozptýlení. The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn občas zavítá i do třetího rozměru, když se hra na několika místech přepne do tohoto stylu hratelnosti. Jedná se však vždy o jen krátkodobé ozvláštnění.

Tintin a Haddock spolu musejí spolupracovat
Tintin a Haddock spolu musejí spolupracovat
Autor: ConQuest

Kooperativní hra pro dva

Hru budete mít i se shlédnutými videosekvencemi dokončenou za zhruba čtyři až pět hodin. Životnost prodlouží režim Tintin & Haddock, který je určen kooperativnímu hraní dvou hráčů na jedné konzoli. Zatímco Haddock dokáže odtahovat těžké kvádry, Tintin umí vystřelovat lano. Tento režim může hrát i samostatný hráč s možností přepínání postav. Celý režim je postavený na sbírání mincí a diamantů z padlých protivníků a hledání východu. Odehrává se v abstraktních Haddockových snech. Zahrát si lze i výzvy, což jsou samostatně spustitelné minihry z hlavní hry. Zvolit však lze i pohybové ovládání díky Kinectu. Není však příliš o co stát. Hru lze pochválit za zachování správné Tintinovi atmosféry, přítomna je i filmová hudba a solidní dabing. The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn však nenabízí mnoho a hra prostě postrádá jakoukoliv hloubku

Fotogalerie
6 fotografií

Hodnocení Blesk.cz: 5/10

Plusy:

Vhodné pro děti, které mají Tintina v oblibě
Kooperativní režim
Atmosféra Tintina byla zachována
Minusy:

Příliš jednoduché
Velmi krátké
Bez jakékoliv hloubky
Stereotypní boje

Infobox

Datum vydání: 21. říjen 2011

Platformy: Xbox 360 (recenzováno), PlayStation 3, Wii, PC

Cena: 1199 Kč (X360, PS3), 999 Kč (Wii), 599 Kč (PC)

Výrobce: Ubisoft Montpelier

Vydavatel: Ubisoft

Distributor v ČR: ConQuest

Jazyk: AJ